Calismama ariza isigi ve sorunlar

Aracınız
Civic FC5 2019
Herkese merhabalar. Aracaim 2019 fc5 henuz 18binde. Yakiti hep shellden aldim. Siirt de yasiyorum. 1 aydir burdayim ve hava acayip sicak. Sorunum su: 1 hafta once esim araci park ediyor arka tarafa baktiginda biraz daha gekmesi gerektigini dusunup tekrar calistiriyor ama arac calismiyor. bana soylediginde gidip bakiyorum calisti. Neyse bundan bir hafta sonra ben oglani dersaneden almaya gittim. Cocuk geldi calistirdim ama arac calismiyo. Yol yardimi aradim 10 dakika sonra Diyarbakır servisinin ustasi donus yaptı. Anlattim. Abi benzin pompası dedi yarim saat bekle calisir dedi. Evet yarim saat sonra calisti. Bugun eve geliyoken aracta acayip sesler felan derken ariza lambasi yandi. Yine yol yardimi aradim ama mesai bitti herhaldeki donen olmadi. Simdi 18bindeki aracin bunu yaomasi normalmi? Diyarbakira nasil gider bu araba kafamda bir milyon soru. Simdi benzin pompası boyle birsey yaparmi. Ben hic karsilasmadim. Ariza isigi eger bunun yuzunden yaniyorsa sikinti yok ben boyle Diyarbakır'a giderim. Ne dersiniz

Redmi Note 9 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Çözüm
Evet arkadaşlar bugun 2.5 saatlik bir otobus yolculugu sonrasinda aracımı aldim. Benzin pompasi degismis. Bi sikinti yok. Eger yarinda calismamazlik yapmazsa sorunum cozulmus oldu. Simdiden okuyam ve yorum yapanlara cooooK teşekkürler

Aracınız
Civic FC5 2019
Geçmiş olsun. Kaskodan çekici isteyebilirsiniz . Eğer anlaşmanızda var ise en yakın yetkili servise çalışmama durumunda götürüyorlar.
Benzin miktarınızı yarım deponun altına düşürmeyin lütfen. Benzin pompası değişik davranıyor bu durumlarda.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun hocam. Benzin pompası ile ilgili bülten var. Ücretsiz değiştiriyorlardı konusunu ekliyorum. Uzun yolculukta herhangi bir problem yok. Sadece dinlenme molasında hemen çalışmaz ise beklemek gerekir. Ta ki pompa soğusun. Arıza lambası için bilgisayara bağlayıp tarama yapılması gerekiyor.

Aracınız
Civic FC5 2019
Teşekkür ederim. Benzini butun araclarimda yarim deponun altinda kullanmamaya dikkat ettim. Simdi forumlarida gezdim. Evet boyle bir sikinti var. Üstada drek nokta atis yapti zaten benzin pompasidir diye. Ancak ben ariza isigi korkuttu beni

Aracınız
Civic FC5 2020
Tipik benzin pompası sorunu gibi. 2019 larda geri çağrılma duymuştum benzin pompası için. Uzun yolda araç lpg de gideceği için sadece molalarda bir ihtimal çalışmayabilir stop etmezsiniz olut biter molalarda. Sadece yakıt alırken stop edersini onda da çalışmazsa yarım saat beklersiniz. Yada kaskonun çekicisiyle götürebilirsiniz. Ücretsiz değişim yapılacağının teyidini almadan yola çıkmayın derim

mturker

Özel Üye
Herkese merhabalar. Aracaim 2019 fc5 henuz 18binde. Yakiti hep shellden aldim. Siirt de yasiyorum. 1 aydir burdayim ve hava acayip sicak. Sorunum su: 1 hafta once esim araci park ediyor arka tarafa baktiginda biraz daha gekmesi gerektigini dusunup tekrar calistiriyor ama arac calismiyor. bana soylediginde gidip bakiyorum calisti. Neyse bundan bir hafta sonra ben oglani dersaneden almaya gittim. Cocuk geldi calistirdim ama arac calismiyo. Yol yardimi aradim 10 dakika sonra Diyarbakır servisinin ustasi donus yaptı. Anlattim. Abi benzin pompası dedi yarim saat bekle calisir dedi. Evet yarim saat sonra calisti. Bugun eve geliyoken aracta acayip sesler felan derken ariza lambasi yandi. Yine yol yardimi aradim ama mesai bitti herhaldeki donen olmadi. Simdi 18bindeki aracin bunu yaomasi normalmi? Diyarbakira nasil gider bu araba kafamda bir milyon soru. Simdi benzin pompası boyle birsey yaparmi. Ben hic karsilasmadim. Ariza isigi eger bunun yuzunden yaniyorsa sikinti yok ben boyle Diyarbakır'a giderim. Ne dersiniz

Arıza ışıgı hangi simge cıkıyor?

Honda MaDnEsS

Aracınız
Civic FC5 2019
Bugun aksam arabayi bir calistirayim dedim ariza isigi yomty. Servisten randevu aldim. Ordakilerle konusmamda arizanin tipik benzin pompası oldugunu bazi sasi araliklarindaki aravlari cagirdiklarini haberi olmayip bemim gibi ariza cikaran araclari servise davet edip once ellerindeki listeye bakip komple be ANİNDA benzin pompasi degisimi yaptiklarini, bazi araclarda ise yine benzin pompasi olarak ariza kaydi acildigi ancak sase numaralari arasinda kalmayan ancak arizanin olcum ve testler sonucu benzin pompasi arizasi olan araclara ise sadece benzin pompası icinde bulunan bir parcayi degistirdiklerini bunuda genel müdürlüğü arayip parca siparisi vererek degisim yapildigini soyledi. Eee ben simdi siirtten kalkip diyarbakira gidecem, eger geri cagirilan araclardan ise komple degisim yapilacak, degil sadece icindeki bir parca ise 3 5 gun sonra tekrar geri gelecem. Bidaha siirt. Tabiii bu 3 5 gun icinde yada yolda ariza yasamazsam.

Aracınız
Civic FC5 2019
Bugun araci kimildatamadim bile. Lojmanin onune kadar zar zor geldim. Artik cekici gelecek pazartesi sabah oyle gidilecek. Bu arada forum bayagi bi sessiz.

Aracınız
Civic FC5 2019
Ayrica moderatör kardesimden konu baslginin dikkat cekici bir hale gelmesi icin kendisi yada yardimi ile degistermek istiyorum.cunku sessiz kaldi actigin konu . Sifir arac arizasi bu. Simdi yuz kisinin yqzmasi lazimdi ne oldu ne yaptin diye

Aracınız
Civic FC5 2019
Sabah erken saatlerde araci cekiciye yukleyip fiyatbakira gekdik. Sofor arkadas yillardir bu isi yaptigini ilk defa honda tasidigini soyoedi. Neyse servise geldik. Ustalar baktilar benzin pompasi degil lpg enjektorlerde hata var dediler. Bende ozaman benzinde niye calismiyo diye sordugumda bakacagiz cevabını aldim. Bakacaz bakalim. Gelismelerden haberdar ederimIMG_20210913_052402.jpg

Geri