Cam tavan bölgesinden gelen tıkırtılar

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
şimdiye kadar onlarca arabaya bindim tıkırtı sesi olmayanını daha görmedim. çok da kafaya takmayın açın müzik dinleyin.

Aracınız
Civic FC5 2018
Benim 2018 fc5 sedan onda da var aynı durum, zamanla fitiller sertleşir sıcak soğuk özellğini yitirir ses yapar. Plastik parçalar birbirine sürter kasislerden geçerken ses yapar parçalar arası boşluk kalır titredikçe ses yapar.
Ya yağlarsınız ya silikon spreyi kullanırsınız yada tüylü bez bant kullanırsınız arasına bu da sesleri keser. Bez bant dışındakileri 3-6 ayda bir yenilerseniz ses gelmez.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

sanıyorumki aynı tıkırtılar benden de geliyordu (2018 model) sizin yorumunuzdan sonra plastiklerden geldiğini farkettim silikon sprey ile yumşattım. Sanırım ses kesildi, yukarıdan bir ses gelmiyor. Teşekkürler... Sadece engebeli yola girdiğimde sol kapı camından hafif bir ses geliyor. Düz yolda tık yok.

Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Silikon sprey aldim.Ben de deneyecegim.Araba yikandiktan sonra hic ses gelmedigini fark ettim.Fakat arac iyice kuruduktan sonra ses aynen devam?

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Benim araçta da başladı ya da çok azdı ben fark etmiyordum şimdi arttı. Özellikle tünelden geçerken multimedyayı kapattığımda araçta müzik yokken çok bariz geliyor ses ve sinir bozucu oluyor. Sol önde direksiyonun arkasındaki bölgeden ve cam tavandan tıkırtılar geliyor.

Geri