check engine oil level

Aracınız
arkadaşlar arabam arada sırada ekranda bu "check engine oil level" alarmı veriyor yağ kontrolü yapıyorum eksik yok, kontağı kapatıp açınca uyarı gidiyor. tüm yağı boşaltıp yağ seviye sensörünü söktüm temizledik yenidek taktık, yağını filtresini değiştirdik ama çözüm olmadı. bluetooth cihaz ile OBDII portundan bağlandım ama bir hata mesajı çıkmadı. Sürekli vermiyor ama yinede insanı rahatsız ediyor. servisi aradım yağ seviye sensörü 2500 tl dedi. Bu sorunu yaşayanlar varmı varsa nasıl bir çözüm buldular acaba

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=2426]rsipahi[/MENTION] Sensör dediğiniz müşür mü?

Aracınız
[MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] bu yağ basıncı müşürü evet doğru ama benim sorun yaşadığım seviye sensörü . Honda türkiye ve honda amerikaya mesaj atmıştım honda nın bu kadar duyarsız ve ilgisiz olacağını hiç tahmin etmezdim alakasız hikayeden cevaplar aldım hep. Arabamı sevmesem lanet olsun hondaya diyecem.

Aracınız
[MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] bu yağ basıncı müşürü evet doğru ama benim sorun yaşadığım seviye sensörü . Honda türkiye ve honda amerikaya mesaj atmıştım honda nın bu kadar duyarsız ve ilgisiz olacağını hiç tahmin etmezdim alakasız hikayeden cevaplar aldım hep. Arabamı sevmesem lanet olsun hondaya diyecem.
Merhaba aynı sorunu bende yaşıyorum 2012 fb7 aracım yağ ve filtreleri değiştirdikten sonra yağ seviye ikazı almaya başladım kontrol ettim yağ seviyesi normal sizin gibi yağı döktüm yeni yağ ve filtre taktım günlük 130 km yapıyorum 4 gün ikaz yanmadı 5.gün yine yağ seviye kontrol edin diye ikaz verdi yağ seviyesi yine normaldi insanın canını sıkıyor vw grubunda bu parça çok ucuz 300 TL civarı bende servisi aradım parça için 2900 lira dediler siz sorunu çözebildiniz mı acaba

G8341 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

arkadaşlar arabam arada sırada ekranda bu "check engine oil level" alarmı veriyor yağ kontrolü yapıyorum eksik yok, kontağı kapatıp açınca uyarı gidiyor. tüm yağı boşaltıp yağ seviye sensörünü söktüm temizledik yenidek taktık, yağını filtresini değiştirdik ama çözüm olmadı. bluetooth cihaz ile OBDII portundan bağlandım ama bir hata mesajı çıkmadı. Sürekli vermiyor ama yinede insanı rahatsız ediyor. servisi aradım yağ seviye sensörü 2500 tl dedi. Bu sorunu yaşayanlar varmı varsa nasıl bir çözüm buldular acaba

Hangi kasa ?

"Yüksek devir bandında yaşamaktır HONDA"

Aracınız
arkadaşlar benim sorunum çözüldü ama nasıl yaptın desen ayrıntı veremem çünkü bende tam bilmiyorum. şöyleki epey bir servis dolaşıp çözüm bulamadıktan sonra lpg yaptırdığım bayi atikeri aradı onlar birşeyler anlattı ve obd den bağlanıp anlatılanı yaptılar o günden beri bu sorunu bir daha yaşamadım. Ne yaptınız anlatın gerekirse bende yaparım dedim. anlatmadılar sen tekrar bu sorunu yaşarsan en yakın atiker bayine git oradan bizi arat hallederiz dediler

Geri