cihazlarimizdaki bluetooth teknoljisi hk...

ben motevo kullaniyorum, ama muhtemelen navitech olsun, naviin olsun veya baska marka olsun bluetooth sistemleri aynidir ya da benzerdir. Ya da asagida sorumu okudugunuzda konuya hakim arkadaslar icin gereksiz bir husnukuruntu olarak da gelebilir.

Akilli ve cift hatli bir telefon alma asamasindayim. Butcem de sinirli oldugundan ince eleyip sık dokuyorum, ve aldigim cihazi eger aracimin bluetoothuna baglayamazsam benim icin kotu olur. Zira 3 gunde cep telefonu degistiren biri degilim :) ( su an kullandigim telefonu 2010 da almistim)

Asus zenfone6 en yakin aldugum cihaz, plase htc 616 surpriz ise gm discovery2 olacak gibi. Asus da bluetooth4 teknolojisi varmis, ne demek bilemiyorum ama, sorum su; simdi bu cihaz cift hatli oldugu icin benim motevoya baglantida bir sorun yasar miyim

Tsk

Aracınız
Civic FB7 2012
Ynt: cihazlarimizdaki bluetooth teknoljisi hk...

Ynt: cihazlarimizdaki bluetooth teknoljisi hk...

Cihazınızın ve telefonun desteklediği Bluetooth profillerini karşılaştırarak hangi özellikleri kullanabileceğiniz konusunda fikir edinebilirsiniz.

Mesela A2DP profili sayesinde telefonunuzdaki sesleri aynı ses kalitesiyle Aracınızdan dinleyebilirsiniz. Diğer bazı profiller ile telefon rehberi erişimi, telefondaki içeriği listeleme gibi özellikler de gelebilir.

Bluetooth versiyonu temel olarak aktarım hızını etkiler. Bizim cihaz ile ilişkisinde ses dinlemede olacak gecikme sorun çıkarmaz, belki telefon rehberini kopyalama süresini kısaltabilir.

Her hâl-ü kârda telefon ile cihazınız arasında bağlantı sağlanır. Ama görüşme veya dinleme esnasında kesintisiz bağlantı olması, atlama yapmaması gibi özellikler doğrudan sistemin toplam kalitesi ve uyumuyla alakalı. Bendeki Android kendi başına çalarken bile kesinti yapabiliyor. Ancak bunu araçta giderken yapınca insan cihazdan da şüphe etmeye başlıyor.

Geri