Civic alırken kilometre ve motor sağlığı ?

Meraba arkadaşlar ikinci el bir civic alacağım ve kafama takılan soruları daha önce de sordum. Artık sona doğru geliyorm ve aklıma takılan iki soru daha var.
1-130000 km de araç alınır mı. Veya kaç km lik bir sınır belirlemeliyim km için.
Bütçem 38 bin tl ve 2008 elegance almayı düşünüyorum. Bu paraya da genelde 120 bin km nin üstünde bir kaç parça boyalı temiz araç bulunabiliyor. Ya da ben daha iyisini bulamadım.
2-aracı alırken ekspertize soktuğumda motor sağlığı da ölçülüyor mu yoksa onun için ayrı bir test mi yapmalıyım? Bir de motor sağlığı yüzde kaç olmalı? Ya da yüzde kaçın altında olursa uzak durmalıyım araçtan?

stmr

0
Ynt: Civic alırken kilometre ve motor sağlığı ?

Ynt: Civic alırken kilometre ve motor sağlığı ?

Bu konuda tam bilgim yok ama vereceğim örnek belki karar vermede işinize yarar. Samimi bir arkadaşım yaklaşık 4-5 sene önce ağır hasarlı denebilecek 2007 model fd6 elegance aldı arabayı toplattı, hala daha sorunsuz biniyor tık demiyor. Bence arabanın hasarından daha önemli olan nasıl yapıldığı/ toplandığı. Sonuçta bu arabalar dökme demirden tek parça olarak üretilmiyor, binlerce parçayı fabrikada bir araya getiriyorlar. Yukarıda bahsettiğim araç alındığında 10binli km'lerdeydi sanırım, şuanda 80binde. Toplandıktan sonra arıza nedeniyle kaput açılmadı henüz.

Geri