Civic elegance eco lpg yakıt tüketimi

Km değerleri şu an ki hava koşulları düşünüldüğünde olması gerektiği gibi. Benim araçta 400 km civarı yakıyor. Bir ara 440 km leri görmüştüm. Yaz koşulları ve yaz lastiği vardı tabi. Şimdi kış lastiği bir nebze etkiliyordur.
Sehir icerisinde 400 km degil 330 340 km bile goremedim istanbulda.Normal degerler mi acaba ? 8 aydir kullaniyorum.eco elegance.

SM-G965F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Sehir icerisinde 400 km degil 330 340 km bile goremedim istanbulda.Normal degerler mi acaba ? 8 aydir kullaniyorum.eco elegance.

Hocam arkadaşın yolculuğu İstanbul kayseri uzun yol. Uzun yolda bu araç 450 km lere kadar kullanıma bağlı gidebilir. Şehirici ise 340 km ile 300 arasında yine kullanıma bağlı değişir.

Aracınız
Civic FC5 2018
Elegance eco aracimla ilk depomda 395 lt gittim. 100km de 10lt uzeri. %80 otobanda kullandim ve eco modu hep acikti. Ilk kez lpg li araç kullaniyorum ama bana biraz yuksek geldi.

Elegance eco aracimla ilk depomda 395 lt gittim. 100km de 10lt uzeri. %80 otobanda kullandim ve eco modu hep acikti. Ilk kez lpg li araç kullaniyorum ama bana biraz yuksek geldi.
1 depoyla 395 km. kötü bir oran değil ha uzun yolda daha iyisi elbette olur oda sürüşünüze bağli tabi.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Loftuk

0
LPG nin nereden alındığı çok önemli mi? Gaz kalitesi ne kadar değişiklik gösterebilir? Daha önce dizel kullandığım için shell dışında almazdım motor sağlığı için, kötü LPG motora zarar verir mi dizel gibi?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
LPG nin nereden alındığı çok önemli mi? Gaz kalitesi ne kadar değişiklik gösterebilir? Daha önce dizel kullandığım için shell dışında almazdım motor sağlığı için, kötü LPG motora zarar verir mi dizel gibi?
Evet. Yol üzeri bilinmedik yerden almak sıkıntı yapabiliyor. Çevremde ucuz takılanların yaşadıkları.
Ne gibi:
> Performans düşüklüğü
> Tekleme Silkeleme
> Filtre tıkanması
> En kötüsüde enjektör tıkanması
Marka Takibi ve devamlı faal olan yerler bence daha güvenilir. Bu tarz yakıt alırım. Herhangi bir problem yaşamadım.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Son düzenleme:

Loftuk

0
Evet. Yol üzeri bilinmedik yerden almak sıkıntı yapabiliyor. Çevremde ucuz takılanların yaşadıkları.
Ne gibi:
> Performans düşüklüğü
> Tekleme Silkeleme
> Filtre tıkanması
> En kötüsüne enjektör tıkanması
Marka Takibi ve devamlı faal olan yerler bence daha güvenilir. Bu tarz yakıt alırım. Herhangi bir problem yaşamadım.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...
Güzel açıklamanız için teşekkürler.

Geri