CIVIC 160.000 BAKIMLARIMIZI BURADAN PAYLAŞALIM

Aracınız
Civic FB7 2013
Sağ ön taraftan kriko ile kaldırıp yapılır çok kolay yalnız destek koymak lazım güvenlik için internette bol video var .

Aracınız
Ankara İvedikte kaç parçacıya ve ustaya sordum, fren yağına kolay kolay birşey olmaz, fren gücün azalmamışsa değiştirmeye gerek yok diyip duruyorlar.
Dediğiniz gibi fren yağını ustalar değiştirmeye gerek duymuyorlar nedense :) Bana dedikleri rezervuardaki yağ koyulaşmadan fren gücü düşmez, o nedenle kullan gitsin diye sallıyorlar.
İşin garibi fren yağı da ucuz bir malzeme, 0,5 lt. işinizi görüyor ve ben Mobil 1 ESP fren yağını hepsiburada'dan 19 liraya 2 tane almıştım, hala 0,5 lt. hiç açılmamış bende duruyor
Kendiniz değiştirin çok basit Ben kendi arabaminkini geçen yaz 30 K da değiştirdim FB7. İlk zamanlar boşluk oluyor pedalda sonra düzeliyor. Yalniz hava yaptirmamaya çok dikkat edin. Şu an 33.781 km de tam. Fren balatalarinida aldim fredo on arka bir ara değiştiririm normalde çok iyi durumda ama ben degistiricem İlk parcalarini sakliyorum uzerinden çıkan lastiklerde nisanda geliyor. Yakıt fislerine varana kadar anı biriktiriyorum. Kendimden çok bakiyorum diyebilirim arabama :))))

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ugur86

0
Aracınız
Bosch buji Civic'lerde zamanla tekleme problemlerine neden olabiliyor, almanızı tavsiye etmiyorum.
Eğer piyasakilere güvenemiyorsanız servisten alın, piyasanın üstünde fiyata veriyorlar ama zaten 100binde bir değişen bir parça olduğu için en azından kafanız rahat olur.
Bahsettiğiniz ürünü fb7 için özel çıkardı bosch, 0.7 mm centil aralığı var, ngk'nın eco model bujisi ile değerleri aynı, kullananlar çok memnun, daha önceki araçlarımda da bugüne kadar hep bosch kullandım buji olarak hiçbir sorun yaşamadım. bütçe iyiyse orjinal önerileni kullanabilirsiniz, ama bosch buji de üzmez, yeterki uyumlu seri numaralı olanı alın

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bahsettiğiniz ürünü fb7 için özel çıkardı bosch, 0.7 mm centil aralığı var, ngk'nın eco model bujisi ile değerleri aynı, kullananlar çok memnun, daha önceki araçlarımda da bugüne kadar hep bosch kullandım buji olarak hiçbir sorun yaşamadım. bütçe iyiyse orjinal önerileni kullanabilirsiniz, ama bosch buji de üzmez, yeterki uyumlu seri numaralı olanı alın
Hatırladığım kadarı farklı kaynaklarda Bosch buji kullanan yorumlarda çekiş düşüklüğü ve yakıt tüketiminde zaman içerisinde artış oluştuğu yönündeydi.
Ayrıca orjinal buji gibi 100bin değil 40bin ancak dayanıyor diye hatırlıyorum.
Sizin Bosch buji ile uzun dönem deneyiminiz varsa hangi kodlu parça ile kaç km yaptınız gibi detaylı bilgileri paylaşırsanız seviniriz (y)

ugur86

0
Aracınız
Hatırladığım kadarı farklı kaynaklarda Bosch buji kullanan yorumlarda çekiş düşüklüğü ve yakıt tüketiminde zaman içerisinde artış oluştuğu yönündeydi.
Ayrıca orjinal buji gibi 100bin değil 40bin ancak dayanıyor diye hatırlıyorum.
Sizin Bosch buji ile uzun dönem deneyiminiz varsa hangi kodlu parça ile kaç km yaptınız gibi detaylı bilgileri paylaşırsanız seviniriz (y)

Bosch bujileri astra g -platinium, astra j ve focus 3 aracımda iridyum şeklinde kullandım. Motor kodunu bosch'un sitesine girdiğinizde size tam uyumlu buji hangisi ise onun seri numarasını veriyor, siz de o numara ile alabiliyorsunuz. Hiçbir aracı buji ömrünü bitirecek sürede kullanmadığım için ömür konusunda fikir belirtemem, ama performans konusunda bir eksiklik hissetmedim diyebilirim. Fb7 için olan bujiyi honda team facebook grubunda kullanıp övenler oldu, o sebeple alınabilir dedim, kendim daha değişim km'sine gelmedim.

Aracınız
Civic FB7 2013
Merhaba,
malumunuz önümüz bayram aracı bir kontrol ettireyim dedim arka sağ taraftan da ses geliyordu hafiften onuda hallettireyim dedim başkent oto sanayiye gittim arka tekerler söküldü arka balatanın olduğu yerde + şeklinde bir yer var balata oraya uygun oturtulmadığı için ses yapıyormuş usta onu halletti,arka balataları ve diskleri değiştirelim dedim gerek yok biraz kullan alışır dedi
Debriyaj hidroliği de min seviyesindeydi sebebi debriyaj balatasının azalmasıymış dot 4 eklendi ve 25 bin 30 bin debriyaj balatası idare eder dedi usta peki dedim.
Usta ile test sürüşüne de çıktık
Sonuç:Usta arabada hiç ses yok dedi,borcumuz dedim bişeyler ver dedi 50 tl verdim 20 lira geri verdi hiç beklemiyordum doğrusu...
İlk izlenim güzel birde 10 bin bakım için gitmeyi düşünüyorum bu tamirhane hoşuma gitti fakat tavsiye için denemem ve iyice incelem lazım

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Geri