Civic FB7 Civic FB7 - 4 Kapı + Bagaj + Alt Takım Pütür = Hand Made İzolation :)

Ltf

Aracınız
Civic FC5 2016
Fc5 iç kapı döşemesinin nasıl söküleceğini resimli veya videolu tarif edebilecek var mı?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam ben izolasyon yapmadim bu arastirmalarim sonucu bu isi yapanlarin yorumlari izlediklerimden gordugum hep kapi iclerinde muzik sistemini degistirenlerde kapiya kesin izolasyon lazim diyorlardi. Ruzgar sesine yardimi da titresimi abzorbe ettigi icin malzeme metal ve fitiller daha az titresiyor bu yuzden kismi etki var direkt degil azaltiyordur ama az orandadir diye tahmin ediyorum.
yol sesinde kapilara kesin gerek var diyen bi size denk geldim, genelde arac tabani ve davlumbaz okuduklarimda en etkilisi. Yabanci ulkelerde butun araci soyup metale tavana her yere ayri maddelerden urun uyguluyorlar.
Benim yapmak istedigim kapi davlumbaz bagaj
Bu ara cok odemelerim var zor donduruyorum butceyi beyaz esya mobilyalar derken belim bukuldu, denk getirebilsem yapicam once davlumbaz eger ise yararsa lastik sesine bagaj en son kapi diye ilerlicem aracin icini sokmektense disardan baslamak mantikli geliyor bana. Tabi senin tecrubene de aklimda tutuyorum vaktim olursa yapicam hocam insallah. Yapmadan oncesi icin iphone ile ses desibel olcumu yaptim sonrasini da olcup atarim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Kapı, araç tabanı ve davlumbaz 3lüsünü yapabilirsen en etkilisini elde edersin kesinlikle (y) Açıkçası kapı bile beni eskiye göre ciddi tatmin ettiği için tabanla uğraşmadım, FB7lerde tabanda zaten iyi denebilecek kalınlıkta izolasyon malzemesi mevcut, altına bitüself yapsam çok daha iyi olacaktır diye düşünüyorum ama koltukları sökmeye içim el vermedi diyeyim :)
Bagaj içinde benim ses olarak bagaj kısmından da bana pek rahatsız edici rezonans sesi gelmiyor diyebilirim, ondan dolayı dokunmadım şimdilik.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Fc5 iç kapı döşemesinin nasıl söküleceğini resimli veya videolu tarif edebilecek var mı?
FB7 ile nerdeyse aynı gibi, bu videoda gördüğüm kadarı ile FB7de poşetle sağlanmaya çalışılan izolasyon yerine FC5te gerçekten izolasyon yapabilecek bir malzeme kullanılmış.

Ltf

Aracınız
Civic FC5 2016
FB7 ile nerdeyse aynı gibi, bu videoda gördüğüm kadarı ile FB7de poşetle sağlanmaya çalışılan izolasyon yerine FC5te gerçekten izolasyon yapabilecek bir malzeme kullanılmış.
O zaman hiç kapı içlerine dokunmasam mı acaba. Davlumbaz+ bagaj yapayım kapı için fitillerin içine serum lastiği koyayım. Video için çok teşekkürler hocam epey işime yarayacak.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
O zaman hiç kapı içlerine dokunmasam mı acaba. Davlumbaz+ bagaj yapayım kapı için fitillerin içine serum lastiği koyayım. Video için çok teşekkürler hocam epey işime yarayacak.
Bence ön değil ama en azından arka kapıyı mutlaka sökmenizi tavsiye ederim, arka kapılar genelde gerçekten çok boş oluyor. O boş teneke hissi bildiğiniz rezonans yaratıyor araç içinde.
Ayrıca kapı içi fitile serum lastiği de çok zahmetli, beklenen etkiyi de göstermiyor, kapıyı da hafif kasıyor, kendi tecrübem bu yönde :)

Ltf

Aracınız
Civic FC5 2016
Bence ön değil ama en azından arka kapıyı mutlaka sökmenizi tavsiye ederim, arka kapılar genelde gerçekten çok boş oluyor. O boş teneke hissi bildiğiniz rezonans yaratıyor araç içinde.
Ayrıca kapı içi fitile serum lastiği de çok zahmetli, beklenen etkiyi de göstermiyor, kapıyı da hafif kasıyor, kendi tecrübem bu yönde :)
Peki bu kapı içindeki orjinal izolasyon malzemesini sökünce tekrar geri yapıştırabilir miyim ?

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Hocam ben izolasyon yapmadim bu arastirmalarim sonucu bu isi yapanlarin yorumlari izlediklerimden gordugum hep kapi iclerinde muzik sistemini degistirenlerde kapiya kesin izolasyon lazim diyorlardi. Ruzgar sesine yardimi da titresimi abzorbe ettigi icin malzeme metal ve fitiller daha az titresiyor bu yuzden kismi etki var direkt degil azaltiyordur ama az orandadir diye tahmin ediyorum.iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam uygulamayı kendiniz mi deneyeceksiniz yoksa yapan bir yerle görüştünüz mü? Fiyat vs bilgisi var mıdır yani kendi aracımda en çok rahatsız olduğum konu ses maalesef.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
@Ltf sökünce görürsün zaten, izolasyonu tutan siyah yapışkan bir malzeme mevcut, çıkarıp taksanda özelliğini kaybetmiyor. Ben o poşeti her ihtimale karşı çıkarmadım zaten. Çalışırken üst kısmını söktüm, alt kısma doğru yatırdım.

317aav9.jpg

Geri