Civic FB7 Civic Fb7 araç yazılım güncelleme için ne yapmalı

Aracınız
Arkadaşlar merhaba , aracım 2015 model eco elegance ve 54.000 kmde. Aracımı 40.000e kadar Kocaeli Haldız'da bakıma götürdüm. 40 ve 50 bin bakımlarını fiyatların daha uygun olmasından dolayı garantisiz kalacak olmasına rağmen özel servise götürdüm. Sizlere sorum şu :

Aracın yapılması gereken güncellemeleri/yazılımlarını orjinal servise gidip rica etsem yaparlar mı ? yoksa bunun için de gitmem gereken başka bir yer var mı ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bahsettiğiniz güncellemeleri/yazılımları tam olarak anlamadım, böyle bi duyum mu aldınız?
Bildiğim kadarı ile FB7lerde 2014 modellerden sonrakilerde herhangi bir güncelleme yok.
Eğer sizin aracınızın menüsü Türkçe ise en güncel sürüm yüklü olması lazım.

Aracınız
Bahsettiğiniz güncellemeleri/yazılımları tam olarak anlamadım, böyle bi duyum mu aldınız?
Bildiğim kadarı ile FB7lerde 2014 modellerden sonrakilerde herhangi bir güncelleme yok.
Eğer sizin aracınızın menüsü Türkçe ise en güncel sürüm yüklü olması lazım.

2013 lere güncelleme var mı peki hocam ?

Kün feyekün..

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
2013 lere güncelleme var mı peki hocam ?

Kün feyekün..
Bildiğim kadarı ile yok, 2018de servis bakımında güncelleme varmı diye sormuştum, FB7lerde güncellemeler makyajlı versiyonlarda dil seçeneği eklendi, o da sadece fabrikaca yüklendi, bizim yükleyeceğimi bir güncelleme yok diye cevap vermişlerdi.
Hatta Honda'ların ECUları dışardan yazılımla direk güncellenemiyor, kapalı kutuda kapalı.
Hatta yazılım yapmak isteyenler bu nedenle ECUyu söküp yazılım yapıyorlar diye biliyorum.

Aracınız
Bildiğim kadarı ile yok, 2018de servis bakımında güncelleme varmı diye sormuştum, FB7lerde güncellemeler makyajlı versiyonlarda dil seçeneği eklendi, o da sadece fabrikaca yüklendi, bizim yükleyeceğimi bir güncelleme yok diye cevap vermişlerdi.
Hatta Honda'ların ECUları dışardan yazılımla direk güncellenemiyor, kapalı kutuda kapalı.
Hatta yazılım yapmak isteyenler bu nedenle ECUyu söküp yazılım yapıyorlar diye biliyorum.

Teşekkürler hocam

Kün feyekün..

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
VAG dan gelenler hemen belli ediyor:) Honda da şöyle bir durum yok: biz bunu yanlış ve hatalı imal etmişiz düzelttik gelin güncelleme yapalım.... bu yok. Diğer uzakdoğu markalarında da genellikle yok Suzuki de de yok Daihatsu da hiç yok Kia da da yok Subaru da mümkün değil Mitsubishi de zannetmiyorum olduğunu. Eğer Honda da bir problem var ise bir ömür onunla berabersinizdir ama böyle sonradan düzeltilmek üzere bırakılmış problemlerde genellikle Honda da olmaz.

Yağını filtrelerini değiştirip gazlayın. BMW gibi 40000km sonra motoru komple indirip zincir değiştirmek falan da istemez:) 8000 lira bu zincir:) e tabi BMW.

Geri