Civic FB7 Civic Fb7 Bagaj Amortisörü Montajı

Aracınız
Civic FC5 2018
Yukarıdaki gazli kapak pistonun aynısını mobilyaci arkadasa gidip denedim, tanesi 5 tl 25 cm tam açılmış hali fb7 de bagaj tam acildiginda bagaji kaldiran kavisli kisimdaki montaj yerinden, koltuk arkasi kisimin baglanti yerinin uzunluğu 32 cm, bu urun uzunlugundan dolayı bagaji tam açamıyor, piyasada da standart 25 cm den uzun yok sanırım, koltuk arkasi bağlantı yerine 5 cm kalınlığında parca koyup boyu uzatilarak ancak yapılabileceği kanaatindeyim, bu dolap kapaginda kullanılan gazli piston haric, bagaj amortisörünun 30 - 35 cm uzunluğu aralığındaki amortisör araştırıyorum yarin Sakarya daki sanayiyi bi dolasicam.Bide yay varmış aslında da en basiti ama aliexpress haric baska yerde de satılmıyor. Aşağıdaki adres te yay uygulamasi var. Kafam karıştı yay mi amortisör mü?

FC5_ELEGANCE

Aracınız
Civic FB7 2015
Yayı takmak daha kolay kendi aracımda da kullanıyorum. Forum da bir arkadaşın elinde vardı ben ondan aldım. İnternette yerli sitelerdeki benzer ürünleri alıp kullanabilirsiniz. Amortisörle bagajın açılması daha hoş ama arabanın orasını burasını delmek bana göre değil. Karar sizin kolay gelsin.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

LooSii

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2015
Delme işine ben de sıcak bakmıyorum. Bagajı tıka basa doldurunca amortisörün engel olabileceğini de düşünüyorum. İstanbul'a döner dönmez yay takacağım. Hızlı, pratik, kolay çözüm. Bagaj otomatik kalksın yeter. Kimse kafasını bagaja sokup bunda amortisör varmış yokmuş demez. Önemli olan sonuç.

MI 8 Explorer Edition cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Ama yayda belli bir zaman sonra sacı yırtıyormuş.

Aracınız
Civic FB7 2012
Birkaç ay önce yay aldım ama beceremedim. Ses geliyor diye çıkardım. Yukarıdaki videoya baktım iyi görünüyor ama yan döşemelerin açık mı kalması gerekiyor?

Aracınız
Civic FD6 2010
Birkaç ay önce yay aldım ama beceremedim. Ses geliyor diye çıkardım. Yukarıdaki videoya baktım iyi görünüyor ama yan döşemelerin açık mı kalması gerekiyor?
Ben fd6 kasa aracım için yay kullanıyorum, ses için yayın sac ile temas ettiği yere karton koydum ses gitti.

Uygun pistonu bulabildiğim an deneyecegim ama, 33cm 80n.

LooSii

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2015
Videodaki montaj yöntemi benim de hoşuma gitti. Bagaj açılıp kapanırken yayın çıkarttığı ses problemini çözmüş ve sacda yırtılma sıkıntısının önüne geçmiş.. Videoda yayın montaj yerini göstermek için yan döşemeleri açmış. Yayı taktıktan sonra döşemeyi kapatabilirsiniz. Böylece yay içeride kalır ve dışarıdan gözükmez.

MI 8 Explorer Edition cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri