Civic FB7 Civic Fb7 Bagaj Amortisörü Montajı

Aracınız
Civic FB7 2012
Sizdeki pistonların boyunu ölçseniz. Birde kaç birim yazıyor üzerinde?
Burak karadaş arkadaşın videosundaki gibi gazlı dolap pistonu aldım mobilya aksesuarı satan hırdavatcıdan iki adet 14 lira ve süper oldu teşekkürler Burak herkese hayırlı günler

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Bir de bagaj tam açılıyor mu?

Bagaj tam açılmamasına rağmen yaptım diyen çıkmaz herhalde ? :eek:

Konuyu merak ile takip ediyorum, ben de fd6 için uygun piston bulamadım. Piston gereksinimleri min. açıklık 33cm, maks kapalı 19cm gerekiyor (güç 80-100N yetecek sanırım).

Hocam fb7 de karşı metale tutturacaksaniz 33 çok uzun. Benim ölçümlerim. 29 cm açık, 17.5 civarı da kapalı. Geçen 250 da aldım denedim kapalısı 19cm olduğu için kapak kapanmadı. Işıklı spoilerı kaldırabilir mi test edemedim bu nedenle ama 100n kesinlikle yeterli değil ışıklı spoiler icin...
Bagaj tam açılmamasına rağmen yaptım diyen çıkmaz herhalde ? :eek:

Konuyu merak ile takip ediyorum, ben de fd6 için uygun piston bulamadım. Piston gereksinimleri min. açıklık 33cm, maks kapalı 19cm gerekiyor (güç 80-100N yetecek sanırım).

Honda civic Fb7 aracından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Merhaba ben de 2013 fb7 aracım için bagaj amortisörü takmak istiyorum. Bir ara standart dolap pistonlu aldım kısa geldi. Ucuna ekleme yaptım bu sefer de uzun geldi kapak kapanmadı. Tam ölçüsünde alabileceğimiz bir piston var mıdır? Mesela başka bir aracın standart bagaj pistonunu bulsak alıp takarız kolayca.

Aracınız
Civic FB7 2012
Bugün bagaja girdim. Ölçü aldım tekrar. Açık 31 32 cm gibi kapalı 19 cm oluyor piston için mesafe. Piston 27 cm 120n. Açık şekilde aparatları dahil 2 3 cm kadar uzuyor. Pistonu elimde bastırıp kapattım. 17.5 cm e düşüyor. Ne yapacağımı bilemedim. Düşünmeye devam
Merhaba ben de 2013 fb7 aracım için bagaj amortisörü takmak istiyorum. Bir ara standart dolap pistonlu aldım kısa geldi. Ucuna ekleme yaptım bu sefer de uzun geldi kapak kapanmadı. Tam ölçüsünde alabileceğimiz bir piston var mıdır? Mesela başka bir aracın standart bagaj pistonunu bulsak alıp takarız kolayca.

Aracınız
Civic FC5 2020
Ben yay yapmıştım fakat kapak açıldıktan sonra sert bir şekilde bir iki defa çarpıyordu ben sökmüştüm, bunda çarpma olmuyor gördüğüm kadarıyla

Geri