Civic Fb7 benzin göstergesi sorunu.

tnc

0
Aracınız
arkadaşlar aracımın benzini azdı ışık yanıyodu 1,2 gün öyle kaldı şimdi 100 liralık aldım ancak hala ışık yanıyo 50 daha aldım hala yanıyo sönmedi sanırım takıldı. sorun ne olabilir ?

[MENTION=3316]senkron[/MENTION] / hocam araç otomatik sanırım sizin.
Bende fd6 var. Araç 4000 devirden sonra tank gibi oluyor. 4viteste bayılacagı yokuş yok sanırım 3500devirden sonra götürür.
Otomatik araçlarda biraz performans kaybı oluyor.
Bizde 316i benzinli otomatik 116beygir atmosferik motordu.
Düz yolda bile gitmiyordu arabayı sürerken ben yoruluyordum sanki ben tasıyorum.
Asıl konuya gelecek olursak.
Bende vtec2 varken onda da bu sorun vardı ve araçtan indikten sonra kumanda ile değil anahtar ile kitleyin. Anahtar ile açıp binin deniliyordu bir forumda.
Tabi hiç deneyemedim bunu kumandaya alıstıgımızdan.
Ve benzin yarım deponun üstünde olunca da bu sorun ortadan kalkıyor deniliyordu yine de bilmiyorum söyleyim dedim.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Eyvallah hocam pek umudum yok ama deneyelim bakalim.Evet otomatik. Daha onceden fd6 si olan arkadasimda kullandi araci arkadasimda sizin soylediginizi soylemisti fd6 daha iyiydi diye. Bende 1.6 110 bg hb corolla vardi aracin agirligi 1345 kg olmasina ragmen cok atikti yokus mokus dinlemiyordu onun yaninda bu arac gitmiyor. Vsa yuzundendir diye dusundum vsa yi devre disi biraktim ama nafile degisen birsey olmuyor. fd6 yi sirf amortisor vurmasi yuzunden almadim keske alsaymisim bu arac moralimi fena sekilde bozdu. Inip tekmeleyesim geliyor:).

Aracınız
Civic FB7 2013
arkadaşlar aracımın benzini azdı ışık yanıyodu 1,2 gün öyle kaldı şimdi 100 liralık aldım ancak hala ışık yanıyo 50 daha aldım hala yanıyo sönmedi sanırım takıldı. sorun ne olabilir ?
üzerinden çok zaman geçmiş ama belki ihtiyaç duyan olur aynı sorun bende de vardı ve sönmüyordu benzin alsamda hep 0 ve yanıyordu.. arabayı rampa aşağı gelecek (burun asagi) parkedip kontagi kapatip ciktim 15 dk kadar kaldım tesadüfen ve kendiliginden düzeldi ? bence bi deneyin derim

Geri