Cıvıc FB7 Çekişten Düşme

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar aracım 73 bin km de. Havaların ısınmaya başlaması ile birlikte dikkatimi çeken bir konu var. Lpg de kullanırken aracımı özellikle rampa çıkarken araç çok fazla çekişten düşüyor.
Böyle bir sorun yaşayan var mı acaba ?

2006 Vtec-2
2013 FB7 Elegance Otomatik

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Lastik basınçlarını soğukken 32 ya da 33 yapın bazen 27 28 lere düşebiliyor
LPG de 2adet filtre var gaz kesici filtresini de değiştirin kendi servisinde,
**Gaz kelebeğini temizletin,
Daha sonra kalibrasyon ve LPG ayarı yaptırın
Buji ve bobin olayına girmeden bunları deneyin
Yakıt bir ihtimal ama sanmam
Dikkatli sürüşler dilerim.

Cevabınız için teşekkürler
Bu kalibrasyondan kastınız nedir lpg ile ilgili bir şey mi?

2006 Vtec-2

Aracınız
Civic FB7 2014
Cevabınız için teşekkürler
Bu kalibrasyondan kastınız nedir lpg ile ilgili bir şey mi?

2006 Vtec-2
Boğaz(gaz) kelebeği temizlendikten sonra kalibrasyon yapılıyor onu kastettim sonrasında yine LPG ayarı yapılacaktır bahsettiğim işlemden sonra şehiriçi yakıt tüketimini 9.5 lt üzerine çıkaramadım eskiden 11.5 civarında idi.yakit durumu nedir?

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Tamamdır hocam ben bi Boğaz kelebeği temizliği ile başlayayım işlemlere
Sağolasın

2006 Vtec-2

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bugün gittim Erzurum a hamid hocam
Lpg ayarı yapıldı ve lpg ustası dedi ki “%8 lik bir bozukluk kaldı ayarda düzelmiyor, bunun sebebi de benzin enjektörlerinde kurum oluşması, bunu çözmek için enjektör temizleyici katkı maddeleri var onlardan kullan”
Ben de oradan ayrıldım ve würth marka enjektör temizleyici alıp depoya doldurdum. En az 100 km kullan deniliyordu benzinde ben Erzurum dan Artvin e kadar benzinde geldim.
Lpg de henüz kullanmadım ama bakalım deneyip göreceğiz faydası olacak mı olmayacak mı?
Ben açıkçası fark edilir bir şey olacağına pek inanmıyorum :)

2006 Vtec-2
Hocam araç normalde LPG ile çalışıyorsa benzin enjektörlerinde kurum oluşması bana pek mantıklı gelmedi açıkçası :unsure: Kurum benzinde uzun süre devirsiz kullanmayla oluşur.
Ayrıca Honda motorları motor içi temizleyici yada katkılarına pek iyi tepkiler vermez diye biliyorum :unsure: Sizin motor daha 73binde ise gaz kelebeği kötü yakıt ve kötü havada sık kullanılmıyorsa kirleneceğini de çok düşünmüyorum. Belki filtre sorunu olabilir, sıcakla birlikte LPG filtrelerinde yada hava filtresinde kirlilik varsa yakıt ve hava geçişini etkileyebilir, bu da çekişi etkileyebilir diye düşünüyorum.
Ama öncesinde çekişteki düşme benzinden mi LPGden mi kesin ayırt etmek daha doğru (y)
Ayrıca LPGlerde yaz ve kış tipi yakıt konusu da ayrı muamma. Normalde LPGdeki bütan ve propan oranları kasım ve nisan dönemlerinde yaz-kış değişikliğine uğrar. Belki bununla da ilişkili olabilir :unsure:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Boğaz(gaz) kelebeği temizlendikten sonra kalibrasyon yapılıyor onu kastettim sonrasında yine LPG ayarı yapılacaktır bahsettiğim işlemden sonra şehiriçi yakıt tüketimini 9.5 lt üzerine çıkaramadım eskiden 11.5 civarında idi.yakit durumu nedir?
Aracınız kaç km.de iken gaz kelebeğini temizlettiniz?
Kalibrasyonu da serviste mi yaptırdınız?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
55.000 km'de yapıldı subap ayarı ve boğaz kelebeği temizliği ve rölanti kalibrasyonu da serviste yapıldı.bahsettigim gibi yakıt düştü.
Gaz kelebeği kötü koşullarda kullanılmadıkça hemen kirlenmez diye biliyorum ama daha erkende kirlenebiliyor demekki, teşekkürler (y)

Aracınız
Tavsiyem gazlayin. Benzini ışık yakana kadar kullanin ve deponuz dolu dursun. Az benzinle araba kullanmak depo içindeki hava benzini bugarlastirir ve suya çevirir. Özellikle yazin buna dikkat edin. Deponuzu fulleyin, iyi yerlerden yakıta alın, ve Benzinle otoyola cikarak 5000 devirler üzerini gorun biraz spor yaptırın. Katalizör bile ufaktan kurum yapmis olabilir yüksek sicakla yakar onlari LPG de 3000 devirleri geçmeyin ya da çok şık yokuş cikarak artarda patlama olmasina izin vermeyin. Dediğim gibi biraz gazlayin, sürekli az yaksin diye devirsiz kullanimda olabilecek şeyler bunlar.

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri