Civic FB7 Göğüsten gelen ses

Aracınız
Civic FB7 2012
Selamün aleyküm arkadaşlar Honda fb7 var Sıcak klimayı acınca göğüsten aşırı ses geliyordu her zaman yapmıyor frene falan basınca artıyor yönlendirme motoru kalifer motoruna falan baktırdık sorun yok şimdi klima kapalıykende yapmaya başladı ama çoğunluk sıcak klima açıkken yapıyor daha önce formlarda görmüştüm Ankara Honda Efe plazada bu sorunu yaptıran bi arkadaş vardı kendisini bulamadım tecrübelinizi bekliyorum.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.
> @seckins33 hocam size yardımcı olur.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FB7 2014
Emniyet kemerinden geliyor sanırım metalik gıcırtı gibi gıcık bir ses kemeri çözünce gelmiyor frenle bağlantısı da o yüzden benim tahminim bu.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Biraz garip bir problem. Sesi araç üzerinde dinlemeden fikir yürütmek biraz zor. Daha önce sizin probleminizi yaşayan birisi varsa yardımcı olabilir.

Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam benim 2012 fb7 de benzer bir durum vardi klima sicak da dusuk fan devrinde oluyor ozellikle fan 1 ve 2 kademe yapiyordu surekli degil araliklarla yapiyordu hava kanallarindan gelen ses PAR PAR gibi bir sese benziyor hava sanki naylon birseye carpiyor gibi eger oyle bi sorunsa... adana tekbas ilr gorusmustum on kansolun sokulmesi lazim bir pervaneden bahsetti onun yuzesin bulunan naylon jelatinin cikartilmasi lazim demisti... eger boyle birseyse adana tekbas ile gorusmeni tavsiye ederim.

SM-G920F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Hocam benim 2012 fb7 de benzer bir durum vardi klima sicak da dusuk fan devrinde oluyor ozellikle fan 1 ve 2 kademe yapiyordu surekli degil araliklarla yapiyordu hava kanallarindan gelen ses PAR PAR gibi bir sese benziyor hava sanki naylon birseye carpiyor gibi eger oyle bi sorunsa... adana tekbas ilr gorusmustum on kansolun sokulmesi lazim bir pervaneden bahsetti onun yuzesin bulunan naylon jelatinin cikartilmasi lazim demisti... eger boyle birseyse adana tekbas ile gorusmeni tavsiye ederim.

SM-G920F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Evet tam olarak aynı sorun gibi 1 veya 2 de yapıyormu onu demedim göğsü sökmeden de yapılıyormuş formlarda okumuştum arıyorum fakat bilgi vermiyorlar buraya gelmeniz lazım diyorlar

Aracınız
Civic FB7 2012
Biraz garip bir problem. Sesi araç üzerinde dinlemeden fikir yürütmek biraz zor. Daha önce sizin probleminizi yaşayan birisi varsa yardımcı olabilir.
Evet formlarda okumuştum ama aktif değil sanırım kendisine ulaşamadım mesele göğsün her kısmından eşit şekilde ses gelmesi o yüzden bulamadık sorunu

Aracınız
Civic FB7 2012
Emniyet kemerinden geliyor sanırım metalik gıcırtı gibi gıcık bir ses kemeri çözünce gelmiyor frenle bağlantısı da o yüzden benim tahminim bu.
Hayır hocam göğüsten geliyor genelde emniyet takmıyorum onu kontrol ettim sıcağa aldığımda kimi zaman yapıyor kimi zaman yapmıyor sanki peteklerden geliyormuş gibi ama hepsine eşit ses geliyor

Geri