Civic FB7 Civic FB7 için Fren Balata ve Disk Tecrübeleri

Aracınız
4000 km valeo kullanıyorum. Ses ötme yok. Frenle çok iyi. Disklerde iz toz yok. Bence piyasada FB7 ler için alınabilecek en hesaplı ve kaliteli balatalar.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Aracınız
TRW arka balatalarımdı çok toz yapıyordu ve bana göre fren mesafesi o kadar iyi olan bir balata değil. Çoğu kişi memnun ama piyasada çok oldupu için ama öyle ahım şahım bir balata değil bana göre.

Arkadaslar gorustugum bir honda ustasi balatalarin kesinlikle orjinaliyle degistirilmesi gerektigini yan sanayi kullanilan balatalarin uyum saglamayip kilitlenme dahi yaptigini soyledi. Izmir aydin otoyolunda oyle bir kaza olmus fb7 nin frenler kilitlenmis sebebi balatalarin yan sanayi olmasiymis oyle dedi. Aklinizda bulunsun

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaslar gorustugum bir honda ustasi balatalarin kesinlikle orjinaliyle degistirilmesi gerektigini yan sanayi kullanilan balatalarin uyum saglamayip kilitlenme dahi yaptigini soyledi. Izmir aydin otoyolunda oyle bir kaza olmus fb7 nin frenler kilitlenmis sebebi balatalarin yan sanayi olmasiymis oyle dedi. Aklinizda bulunsun

Pek gerçekçi gelmiyor bana, balata üreticilerine patent kullanım hakkını Honda vermezse zaten balata üretemiyorlar. Honda’da zaten balatalarını Nissin’e ürettiriyor.
Bence Muhtemelen yanlış balata kullanımı yada montaj hatasına bağlı da o kaza olabilir, iyice doğruluğunu incelemek gerekli.

Ozzi

0
Aracınız
Civic FD6 2009
Bugün özel bi servisi aradım MGA balata takıyoruz dedi garantili dedi kullanan var mı

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
2 gün önce amcamin hediye ettiği Mga marka arka balatalara taktım fren hidroliklerinide değiştirdim. Frenler kendine geldi. Mga markasını hiç duymamistim. Merak edip japon Kore yedek parça satan yerlere elinizdeki en iyi fd6 Civic balata ne var diye sorduğumda mga cevabı aldım.

İmkansızı dene, belki değildir!

Geri