Civic FB7 Civic FB7 için Fren Balata ve Disk Tecrübeleri

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Geçmiş olsun keşke bende böyle tatsız olaylara sizin gibi pozitif yaklaşabilseydim sizden daha çok canım sıkıldı gibi :(
Tekrardan sağ olun. Yapıldı araç. Aracı teslim aldım ancak bir tek fıskiye motoru kalmıştı eksik o da bugün geldi. Cumartesi de onu taktıracağım. İkame araç olarak 2019 1.4 egea vermişlerdi, sonrasında benim araç daha hızlı geldi:LOL:
Pozitif bakmamın bir sebebi de ön ve arka tamponlarımda vuruk, çizik, hasarlar vardı 4-5 adet irili ufaklı. Bunlara giderildi, tertemiz oldu.

Aracınız
Civic FB7 2013
Benim kullandığım fb 7 aracın arka disklerini ve balatalarını Bosch marka ile yeniledik herhangi bir sorun yok, ses yok.

Biraderin aracıda otomatik fb 7 onunda ön disk ve balata değişimi yapıldı Bosch marka frene basıldığı zaman acayip bi ses var.
Frene basıldığı zaman sanki disklere gres sürülmüş hissi veriyor.
Aynı ustaya yaptırdık. Durumu izah ettik diskler yenilendi şu an anormallik yok
Frenlerden yine memnun değil.

Moderatörün son düzenlenenleri:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Benim kullandığım fb 7 aracın arka disklerini ve balatalarını Bosch marka ile yeniledik herhangi bir sorun yok, ses yok.

Biraderin aracıda otomatik fb 7 onunda ön disk ve balata değişimi yapıldı Bosch marka frene basıldığı zaman acayip bi ses var.
Frene basıldığı zaman sanki disklere gres sürülmüş hissi veriyor.
Aynı ustaya yaptırdık. Durumu izah ettik diskler yenilendi şu an anormallik yok
Frenlerden yine memnun değil.
Frenler genelde ilk 200-300 km pek randımanlı olmuyor gibi, 1000 km. sonrası frenleme performansı daha net ortaya çıkacaktır diye düşünüyorum.

Ad Soyad
sef gngr
Aracınız
Civic FC5 2019
Orijinal balata haricinde sıkıntısız bi yan urun bulmak mümkün olmayacak galiba

SM-N975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Merhabalar
Fb7 aracım için arka balata değişimi yapmam gerekiyor.

Hangisini tavsiye edersiniz?
Blueprint de olabilir orijinalini bulabilirsem.
Farklı öneriler varsa değerlendirebilirim.

Aracınız
Civic FB7 2014
Benim de ön diskler vurmaya başladı torna olmuyor ölçtük yani diskler ve balatalar değişmesi lazım.ses yapmayan disk balata önerisi olan var mıdır?birde şu an kullandığım balataların üstünde tel yok bunu nasıl temin edebilirim parçacılarda var mıdır?malum tel olmayınca ses yapıyor diyorlar

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Blueprint balata ve diskleri aldırdım ben 2 arkadaşa. Memnunlar 10bin km olmadı daha alalı ama... Öneririm. Fiyat olarak da uygun.

Aracınız
Civic FB7 2014
Herkese iyi forumlar. 2014 fb7 kasa civic aracım için balata ve disk kullanıcı tavsiyelerinize ihtiyacım var. Ses yapmayan memnun kaldıgınız balata ve disk markalarını paylaşırsanız sevinirim tavsiyeriniz üzerine ön arka balata ve diskleri değiştirmeyi planlıyorum teşekürler

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Herkese iyi forumlar. 2014 fb7 kasa civic aracım için balata ve disk kullanıcı tavsiyelerinize ihtiyacım var. Ses yapmayan memnun kaldıgınız balata ve disk markalarını paylaşırsanız sevinirim tavsiyeriniz üzerine ön arka balata ve diskleri değiştirmeyi planlıyorum teşekürler
Mesajınız ilgili konuya aktarılmıştır, konuyu inceleyerek detaylı fikir sahibi olabileceğinizi düşünüyorum.

Geri