Civic FB7 Civic FB7 için Fren Balata ve Disk Tecrübeleri

LIE

0
Aracınız
Merhabalar Arkadaşlar;

Araç 60500'lere yaklaştı ve 10000'lik bakım için oto servise bıraktım. Ön balataların bittiğini söylediler. Orijinal 450 tl yan sanayi 150 tl dediler. Bu konularda pek bilgim yok.
Sorun çıkmasın diye orijinal olsun dedim. Ne dersiniz? Sizce nasıl fiyat?

Şimdiden teşekkürler

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Yan sanayi denilen balatanın markası nedir?

Aracınız
Merhabalar Arkadaşlar;

Araç 60500'lere yaklaştı ve 10000'lik bakım için oto servise bıraktım. Ön balataların bittiğini söylediler. Orijinal 450 tl yan sanayi 150 tl dediler. Bu konularda pek bilgim yok.
Sorun çıkmasın diye orijinal olsun dedim. Ne dersiniz? Sizce nasıl fiyat?

Şimdiden teşekkürler

sattığı malın arkasında duracak bir bir yerden iyisinden yan sanayi balata alırsanız çok sorun yaşamazsınız. ancak yan sanayi balatalarda ötme problemi çok yaşanıyor. olur da yaşadınız ve aldığınız yer ürünü geri kabul etmezse bir set daha almak durumunda kalabilirsiniz. aynısını tecrübe ettim oradan biliyorum. fiyat olarak da ortalama bu paralarda ön balatalar sanıyorum yan sanayi olarak.

LIE

0
Aracınız
sattığı malın arkasında duracak bir bir yerden iyisinden yan sanayi balata alırsanız çok sorun yaşamazsınız. ancak yan sanayi balatalarda ötme problemi çok yaşanıyor. olur da yaşadınız ve aldığınız yer ürünü geri kabul etmezse bir set daha almak durumunda kalabilirsiniz. aynısını tecrübe ettim oradan biliyorum. fiyat olarak da ortalama bu paralarda ön balatalar sanıyorum yan sanayi olarak.

Teşekkürler hocam. Dün değişim yapıldı. Şu an gayet iyi durumda. İnşaALLAH problem yaşamam.

dnzkrt

0
Benimde frene basınca sarsıntı yapıyordu herhalde dedim diskler eğildi yıkarkende özellikle dikkat ederim. Sağ ön diskte 2 şer cm iki tane hatalı yüzey varmış artık döküm esnasında mi oldu sonradan mi anlamadım. Neyse üzerinde torna yapıldı. Abi balataları değiştirelim dedi usta gittim parçacı da markasız kutuda verdi balataları 90₺. Şu anda sorun yok fren önemli basmaya çekiniyordum resmen.

814d08535d50491b63c9185e730e9b16.jpg

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Resimden anladığım kadarıyla diski sökmeden üzerinde tornalamışlar, bu sistemi ilk defa görüyorum, sökerek yapılan tornalamadan daha mantıklı ve sağlıklı bir çözüm.

dnzkrt

0
[MENTION=3441]dnzkrt[/MENTION] Resimden anladığım kadarıyla diski sökmeden üzerinde tornalamışlar, bu sistemi ilk defa görüyorum, sökerek yapılan tornalamadan daha mantıklı ve sağlıklı bir çözüm.

Aynen hocam 50tl alıyor balataları da değiştirdi.
Diğer türlü diski söktür tornacıya götür. Bi seferinde eski aracımda tornanın aynası eğri olduğundan benim diski eğri tornaladı bi ton uğraştık.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Benim de 60binde fren hidroliği değişimi oldu. normalde bi kişinin pompalayıp boşalttıkça yağ konulan uzun bir işlem diye biliyordum, böyle birşey yapmadılar acaba keleğe mi geldim :)

ebayir

0
Garanti açısından sakıncası varmı fren balatalarının dışarda yapılmasında

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri