Civic FB7 Civic FB7 için Fren Balata ve Disk Tecrübeleri

Aracınız
Fren ekipmanları hayati önem taşıyor ama performans ürünlerinin farkını zor şartlarda kullanımda anlarsınız. Normal şehir içi veya şehir dışı standart kullanımda çok bi fayda sağlamayacaktır. Yüksek hızlı kullanıyorsanız veya kullanımınız sonucu frenleriniz çok ısınıyosa diyim daha doğru bir ifadeyle, performans balata disk alın derim. Yoksa oem ler yeterli olacaktır.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Orjinal balata kodu konusunu iyice irdeledim ve son tespitlerim şunlar :unsure:

@arif0668 hocamın linkteki konusunda yetkili servis tarafından aracında kullanılan parça kodları 45022-TR0-E51 ve 43022-S5A-E50.

Bu parça kodlarından arka balatalardaki 43022-S5A-E50 aynı zamanda FD6nın arka balatası.
Eski FD6mın şasi nosundan bu kodu görüyorum.
253540

Ama bu durumda biraz beni işkillendiren bir husus var, FB7lerin fren sistemlerinde parça kodlarının orta kısmı genelde hep TR0 şeklinde.
Bu linkte aslında biraz RUS menşeyli ama doğru parça kodlarını paylaşan bir site var ancak şasi no bilgisi girince bulmuyor. Araç özelinde seçim yapmak gerekiyor.

Burayı bugün kahvaltıda incelerken R16B1 motoru seçtim,ülke olarakta soldan direksiyonlu Avrupalardan birini seçtim,
Kriterim,
253541

Ön Balatalar için kod,
253542
Kaynak: http://www.ilcats.ru/honda/?functio...egion=KG&group=4&subgroup=B__2201&language=en

Arka Balatalar için kod,
253543
Kaynak: http://www.ilcats.ru/honda/?functio...egion=KG&group=4&subgroup=B__1910&language=en

Parça kodları önler için sondaki rakam harici servisin kullandığı ile benzer ancak arkaların kodları farklı.

Açıkçası benim aklıma servislerin FD6 ve FB7 için arka kısımda mm.lik farkları yarım mm.yi geçmediği için aynı balatayı kullandıkları geliyor.
Yani gerçekte FB7nin arka balatası FD6 ile bence aynı değil.

Biraz komplo teorisi gibi oldu ama tespitlerim bunlar :)

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar fb7 aracımın disk ve balatasını bosh marka disk ve balatayla degiştirdim 3000 km yol yaptım hala ıslık sesı verıyor. Ayrıca durmaya yakın hafif ugultu gıbı boyle enterasan kısık bir ses daha veriyor. Bide balata tozunun haddı hesabı yok cok fazla balara tozu var daha önce karşılaşan aynı sorunu yasayan arkadaşlar yardımcı olursa sevınırım.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar fb7 aracımın disk ve balatasını bosh marka disk ve balatayla degiştirdim 3000 km yol yaptım hala ıslık sesı verıyor. Ayrıca durmaya yakın hafif ugultu gıbı boyle enterasan kısık bir ses daha veriyor. Bide balata tozunun haddı hesabı yok cok fazla balara tozu var daha önce karşılaşan aynı sorunu yasayan arkadaşlar yardımcı olursa sevınırım.
Seramik katkılı balatalar haricinde yan sanayilerde çoğunlukla görülebilen bir durum maalesef, yeni bir balata takımı denemek dışında çok yapılabilecek birşey yok diyebilirim.

Geri