Civic FB7 Civic Fb7 kalorifer fan motoru sesi çözümü

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
merhaba arkadaşlar bugünkü çalışmamız ses yapan kalorifer fan motoru için görseller fb7 için ama bildiğim kadarıyla fd6 da aynı aşağı yukarı. görsellere notlar yazdım kafanıza takılanlar olursa yardımcı olmaya çalışırım...

1.JPG
2.jpg
3.JPG
4.JPG
5.JPG

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Bunun içine o dandik rulmanı koyan mühendise ve üreten firmaya selamlar olsun. Nasıl bir tasarım anlam veremiyorum, rulmanın içindeki bilyeler neden tam değil ?
sorun rulmandan ziyade içinde kullanılan yagın ömrünün çabuk dolması yoksa daha kaliteli yaglanmış olsa muhtemelen rulman bu kadar kısa sürede ses yapmaya baslamayacak. ben yagladıktan sonra hala kullanıyoruz orjinal rulmanlarıyla

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Hocam bu paylaşımı yapan kişi aracıyla ilgili yaptığı her değişimde ölçüp biçerek ve karşılaştırarak detaylı fotoğraflarla paylaşmış :) Bu tip paylaşımları gördükçe kendi adıma yıllardır kullandığım aracı hiç bilmiyor gibi hissediyorum ? Merak edenler için link koyayım,
hocam güzel diyorsunda valla tamir mi yapalım yoksa o kirli ellerle video fotograf mı çekelim bilemiyorum. bide işin orası var. tek basına çalışıyorsan benim gibi söktüğümde kendimi kaybediyorum fotograf çekemyi çogu zaman unutuyorum :D

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
hocam güzel diyorsunda valla tamir mi yapalım yoksa o kirli ellerle video fotograf mı çekelim bilemiyorum. bide işin orası var. tek basına çalışıyorsan benim gibi söktüğümde kendimi kaybediyorum fotograf çekemyi çogu zaman unutuyorum :D
Hocam bende ona şaşırıyorum zaten, bu kadar ayrıntılı ve kaliteli fotoğraf çekip aynı anda işçilik gerektiren tamir yapmak cidden zor, bu şekilde paylaşım yapabilenlere cidden imreniyorum :)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bizim forumada böyle biri lazım. :)
Kesinlikle lazım, ama dikkat ederseniz parça tercihi hep orjinal, Rusya’da Honda’nın orjinal parçaları Amerika gibi ulaşılabilir seviyede, bizde ise servisten parça fiyatı sormaya korkar olduk ?

Merhaba arkadaşlar.Aynı ses sorunu bendede vardı.Motoru söktüm.İçindeki rulmanlar yağsız kapalı rulmanlar.Yani eğer ses rulmandan geliyorsa yağlamanın hiçbir faydası olmaz.Ben rulmanın birini değiştirdim rulman sesi gitti.Tekrar takarken ayarlamak çok zor.Biraz sürtme sesi gibi sürdürülebilir bir ses kaldı. Bu arada sökerkende bayağı uğraştırıyor.Kendim elektrik öğretmeniyim.Deneyimi olmayan hiç girmesin bu işe bence.

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Merhaba arkadaşlar.Aynı ses sorunu bendede vardı.Motoru söktüm.İçindeki rulmanlar yağsız kapalı rulmanlar.Yani eğer ses rulmandan geliyorsa yağlamanın hiçbir faydası olmaz.Ben rulmanın birini değiştirdim rulman sesi gitti.Tekrar takarken ayarlamak çok zor.Biraz sürtme sesi gibi sürdürülebilir bir ses kaldı. Bu arada sökerkende bayağı uğraştırıyor.Kendim elektrik öğretmeniyim.Deneyimi olmayan hiç girmesin bu işe bence.
hocam kapagını tam kapatmadan elektrik baglantısını yap fanı 1 konumune getir o şekilde çalşırken üst kapagı takarsan o son kalan sesi kesersin. bu arada rulman bozuk değilse yaglayarak devm edilebiliyor ben değiştirmeden gresle yagladım suan hala sorunsuz kullanılıyor aracta.

Geri