Civic FB7 kapı iç döşemesi nasıl sökülür

Aracınız
Herkese merhabalar. Aracimda modifiyeye devam etmem icin kapi yuzlerini sokmem lazim. Nasil sokumdugunu yazarsaniz sevinirm

Sent from my iPhone using Tapatalk

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=1970]kaanaydnn[/MENTION]

Videoda söktüğü kapi açma kolunun civatasini sökmeye gerek varmi döşemeyle bir ilgisi yok gibi sanki varmi bilgisi olan ???

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Kapı açma kolu civatası sökülmeden de açılıyor (y)
Esas cam kumanda kontrolünün olduğu parça söküldüğündeki ortaya çıkan vida kapıyı tutuyor (y)

Kapı açma kolu civatası sökülmeden de açılıyor (y)
Esas cam kumanda kontrolünün olduğu parça söküldüğündeki ortaya çıkan vida kapıyı tutuyor (y)

Banada öyle geldi ozaman neden tutma kolundaki civatayi söküyorlaronu anlamadim ? 4 Kapı içinde açma kolundaki vidayı sökmek gerekli değil degilmi çünkü yarın kapı döşemelerini sökeceğim yanlış birşey yapmak istemiyorum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Banada öyle geldi ozaman neden tutma kolundaki civatayi söküyorlaronu anlamadim ? 4 Kapı içinde açma kolundaki vidayı sökmek gerekli değil degilmi çünkü yarın kapı döşemelerini sökeceğim yanlış birşey yapmak istemiyorum.
Zorunlu değil ama döşemeyi sökerken kapı kolu mandalının etrafında 4 tane tırnak girişi var, bu tırnak girişlerinde o civatayı sökmezseniz biraz kasma sorunu olabiliyor, kapı kolu vidasını sökünce ise o bölüm gevşek hale geçiyor.
Kapı kolu mandalı hiçbir zaman tam çıkmıyor zaten.

Zorunlu değil ama döşemeyi sökerken kapı kolu mandalının etrafında 4 tane tırnak girişi var, bu tırnak girişlerinde o civatayı sökmezseniz biraz kasma sorunu olabiliyor, kapı kolu vidasını sökünce ise o bölüm gevşek hale geçiyor.
Kapı kolu mandalı hiçbir zaman tam çıkmıyor zaten.
Yani sokmekte fayda var

Gkn01

0
Ad Soyad
GknK01
Aracınız
Civic FB7 2013
Dikiz aynalarım çok aşırı sallanıyordu Sağ ve sol , 70-80 km hız ile giderken rüzgardan titriyordu. Bugün kapı yüzlerini söktüm dikiz aynaları komple çıkardım alt tarafta 4 adet vida var kullanılan plastik çok dandik olduğu için vidalar plastikleri hep kırmıştı , kırılanlara pul koyup destekledim ve öyle sıktım. Sonra dikiz aynalarını tekrar yerine takıp kapı yüzlerini yerine oturttum. Maşallah şimdi kemik gibi oldu .

Geri