Civic FB7 Otomatik Uzun yolda Verimli Sürüş Devirleri Hk.

Düz yolda sorun olmaz nekadar düşük devirde gidersen araç vites düşürmediği sürece minimum yakıtla gidersin ancak asıl önemli olan inişli çıkışlı yollar araçın uygun devri ve bu devirdeki hızı. Mesela yüklü araçlar rampalarda maksimum tork devri en verimli devirdir. Mesela eski aracım focustu 3000 devir üstünde rampalarda hiç düşmezdi 120km/h üstü oluyordu. Ama honda da 120km hızı 2500dd civarında yapıyor ve bu devirsiz oluyor rampalarda vites düşürmesse düşüyor araç . Zorlandıgı için yakıt tüketimide artıyor.

Manuel aracimda, dik rampa var ise 3500 devir ustune cikiyorum. Masallah keci gibi hizlanarak tirmaniyor bu durumda ayni hacimdeki dizeller nal topluyor, deneyebilirsiniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Aracınız
Bizim araçlar benzin de harcıyor.benzinle beraber hesaplamak lazım.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ben hesapladım benim araçım benzin çok cüzzi harcıyor. 6500km de 43lt kış aylarında ilk çalışmalar ve 2-3km ısınana kadar yapması ile birlikte tüketimi oldu zaman zaman hız denemeside yaptım benzinde 212 yide gördüğüm 0-100 denemelerimde dip gazda 5-10kez oldu. Lpg bittikten sonra 20-30km benzinde dede kullandıgım çok oldu. Depom ful herzaman istatisliği programla tuttum. Sonucta gördümki çok az benzin tüketimi sadece ilk çalışmalar ve manuel ben benzine gerice oluyor. Lpg de sadece kullanınca uzun yolda falan hiç benzim tüketmiyor zaten.

Aracınız
Bugün otobanda yaklaşık 10 dakika kadar 200km/h üzeri hızda seyrettim. video yada çekeyim dedimancak hafıza alanı doldugu için sadece 2.5dakika kayıt etmiş . 200km hızın üzerine cıkınca kulakcıklarla 5.vites e attım arabayı ve yakıt tüketimi 9-10lt civarı gösteriyordu. ayrıca rampalarda canavar gibi çıkıyordu hız çok az düşüyor eger 4.vites e alırsam hiç düşmüyor 205 civarında . açıkcası. araç hızlandıktan sonra ivmesini çok rahat koruyor arabada tektim bu arada. yol çogunlukla düzdü bir iki rampa ve bir ikide hafif iniş vardı ilk defa gittiğimden virajlara temkinli girdim ayagımı yumusattım hızın düşmesinin sebebi o iyi seyirler.

https://www.youtube.com/watch?v=aSUNa3P1zJs

Abi sana bi sorum olcak benim araçta s moduna alınca kulakciklara dokunmuyorum 1 2 viteste düşük devirde atıyor ama 3 vitesten sonra devir sona gelmeyince atmıyor yada kulakciklarla atacan senin araçtaki boyle

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Abi sana bi sorum olcak benim araçta s moduna alınca kulakciklara dokunmuyorum 1 2 viteste düşük devirde atıyor ama 3 vitesten sonra devir sona gelmeyince atmıyor yada kulakciklarla atacan senin araçtaki boyle

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Tamamen gaza pedalına nasıl bastıgınızla alakalı. dip gaz yaparsanız 4. vites dahil 6750dd yi görür her viteste kesiciye girer öle vites atar .

Geri