Civic Fc5 Basınç Sensörü

Aracınız
Civic FC5 2018
Aracın üzerindeki çelik jantlarda sensörlü siboplar var.. Kışlık lastik daha almadım.. Alırken Jant+Lastik almak istiyorum lastik değişimini kendim yapabilmek için.. Çünkü lastik basınç sensörlerinin lastik değişimi sırasında çok kırıldığını duydum.. Yalnız kışlıklara alacağım jantlar kara jant yani sac jant olacak çok para vermek istemiyorum.. Üzerinde 20₺ lik sensörsüz normal plastik siboplar var..
Orjinal sibopları sensörlü olduğundan bu sac jantları taktığımda bir sorun yaşar mıyım?*..
Sürekli sensör uyarısı verir mi araba?*..
Bilgisi olan yada daha önce deneyen arkadaşlar var mı forumda?*..
Varsa tecrübelerinizi paylaşır mısınız?*..

Aracınız
Fc5 lerde denge sensörü var diye biliyorum. Siboplar sensörlü değil. En azından benim aracımda öyle yenilerde değişmediyse

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Devre dışı bırakma gibi bir ihtimal var mı?*.. Bir süre sonra o uyarı çok sıkıcı olmaya başlayacak eğer sürekli çıkarsa böyle can sıkıcı olacak..

Aracınız
Civic FC5 2018
Aracın üzerindeki çelik jantlarda sensörlü siboplar var.. Kışlık lastik daha almadım.. Alırken Jant+Lastik almak istiyorum lastik değişimini kendim yapabilmek için.. Çünkü lastik basınç sensörlerinin lastik değişimi sırasında çok kırıldığını duydum.. Yalnız kışlıklara alacağım jantlar kara jant yani sac jant olacak çok para vermek istemiyorum.. Üzerinde 20₺ lik sensörsüz normal plastik siboplar var..
Orjinal sibopları sensörlü olduğundan bu sac jantları taktığımda bir sorun yaşar mıyım?*..
Sürekli sensör uyarısı verir mi araba?*..
Bilgisi olan yada daha önce deneyen arkadaşlar var mı forumda?*..
Varsa tecrübelerinizi paylaşır mısınız?*..
FC5 civicte denge sensörü mevcuttur,siboplarda basınç sensörü yoktur.Lastik değişimi konusunu bu anlamda dert etmeyiniz.Kazasiz ,güzel günlerde aracınızı kullanmanız dileğiyle.

Aracınız
Civic FC5 2018
FC5 civicte denge sensörü mevcuttur,siboplarda basınç sensörü yoktur.Lastik değişimi konusunu bu anlamda dert etmeyiniz.Kazasiz ,güzel günlerde aracınızı kullanmanız dileğiyle.

Amin inşallah.. :)
Sensör olmadığını bilmiyordum bilgilendirme için çok teşekkürler.. O zaman jant almasam da olurmuş aslında ama olsun 16" sac jant buldum sahibinden de ona takmayı düşünüyorum kışlık lastikleri.. Lastikçiye değişim parası vermem kendim değiştiririm diye düşünüyorum.. :)

Aracınız
Civic FC5 2018
Amin inşallah.. :)
Sensör olmadığını bilmiyordum bilgilendirme için çok teşekkürler.. O zaman jant almasam da olurmuş aslında ama olsun 16" sac jant buldum sahibinden de ona takmayı düşünüyorum kışlık lastikleri.. Lastikçiye değişim parası vermem kendim değiştiririm diye düşünüyorum.. :)
Kullandığınız ildeki yol şartları , almayı düşündüğünüz jantlar için önemlidir,bol çukurlu kasisli ve bozuk satıhlı yollarda bu tür jantların eğilip bükülme eğilimi göstermesi söz konusu olabilir,bu da lastiklerin hava kaybetmesi,cok kolay balans kaybetmesi gibi sorunlar çıkarabilir.Bilgi ve deneyimine güvendiğiniz lastikçiniz var ise bu konuyu danışmanızı tavsiye ederim.

Aracınız
Kışlık lastikler için cms 17” jant aldım. Fiyat olarak da iyi. Ayrıca birsürü çıkma fc5 jantı var internette 16” olarak. Sac janttan iyidir

IMG_5739.JPG

IMG_5741.JPG

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Ayrıca birsürü çıkma fc5 jantı var internette 16” olarak. Sac janttan iyidir
emoji4.png

sac jant derken hocam ?mevcut fc5 lerin üzer,ndeki 16" orjinal jant içinmi sac dediniz ?

Aracınız
Ben kış lastikleri için ayrıca kara kapaklılardan almıştım ve 3 yıldır kışları kullanıyorum. Dreamlarda zaten oem şekilde geliyor ve nette bunların çıkmaları var.
Hem uygun fiyat oluyor hem replika jantlardan kat kat iyidir. Düz yolda replika kırılan çok var, kış için oem kara kapaklı çelik saclardan alın gitsin.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Geri