Civic FC5 Klima kronik sorunu (klima radyatör problemi)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Merhaba arkadaşlar,

Başına gelen var mıdır bilmiyorum, bu gün klimayı çalıştırmak istedim ancak klima sıcak üflüyor kaputu açıp baktığımda klimanın hiç devreye girmediğini gördüm. Sigortasına bakayım dedim kitapçıkta direksiyon altındaki kutuyu gösteriyor, diğer civic modellerindeki gibi bakması kolaydır diye düşünüyordum ama hiçte öyle değil bu güne kadar gördüğüm en kötü konumlandırılmış sigorta kutusu. Direksiyonun altına yatmak gerekiyor sigortalar iç içe hangisi hangisi belli değil. Sonuç olarak sanırım pazartesi servise gideceğim, yine de şuna bak diyeceğiniz bir durum var ise kontrol edeyim.

——————————-
@m2hamid tarafından bilgilendirmeye daha kolay ulaşılması için eklenmiştir,
Bu konu ile ilgili Amerika'da yayınlanan bülteni buldum (Ağustos 2019) tarihli,
1594149925257.png
Bütün 2016-2018 arası FC5 & FK7 sahiplerinin olası klima sorunu için mutlaka bu bülteni incelemelerini tavsiye ediyorum (İngilizce ama resim destekli).
Bültende sorunun nedeni, değişecek parçalar ve tamir prosedürü detaylı olarak anlatılmış.

Bültenden kısaca anladığım kadarı ile ,
  • Amerika Honda FC kasa araçların sorunlu klimaları için kilometre farketmeksizin 10 yıl garanti vermiş.
  • Anladığım kadarı ile spesifikasyona uygun üretim yapılmadığı için zaman içinde radyatörün dış borularında deformasyonlar oluşuyor ve sonucunda klima gazı sızıyor.
  • Radyatörüne yabancı cisim teması nedeniyle delik oluşanlar bu garanti kapsamında değilmiş (Daha önceki düşüncem bu bilgi ile çöp olmuş oldu :) )
  • Bültene örnek görüntü olarak alttaki resimde solda kendiliğinden üretim hatası nedeniyle deforme olmuş radyatör gaz kanalı görüntüsü, sağda ise yabancı cisim temasına bağlı deformasyonun görüntüsü eklenmiş.
  • 1594149987780.png

Moderatörün son düzenlenenleri:
Çözüm
Yanlış yönlendirme olmaması açısından bu konudaki son mesajım ve bununla ilgili mesajları silmek durumunda kaldım, @seckins33 ve @Honda_Civic_ 'ten bu hususta özür dilerim.

Bu konu ile ilgili Amerika'da yayınlanan bülteni buldum (Ağustos 2019) tarihli,
1594149925257.png
Bütün 2016-2018 arası FC5 & FK7 sahiplerinin olası klima sorunu için mutlaka bu bülteni incelemelerini tavsiye ediyorum (İngilizce ama resim destekli).
Bültende sorunun nedeni, değişecek parçalar ve tamir prosedürü detaylı olarak anlatılmış.

Bültenden kısaca anladığım kadarı ile ,
  • Amerika Honda FC kasa araçların sorunlu klimaları için kilometre farketmeksizin 10 yıl garanti vermiş...

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=5867]zalımus[/MENTION] [MENTION=964]maksu[/MENTION]

Aracı bugün servise bıraktım klima sisteminde gaz kalmamış kaçağın nedenini araştıracaklar, garanti dışı muhabbeti olursa aracı ellemeyin dedim bakalım ne yapacaklar.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
[MENTION=5867]zalımus[/MENTION] [MENTION=964]maksu[/MENTION]

Aracı bugün servise bıraktım klima sisteminde gaz kalmamış kaçağın nedenini araştıracaklar, garanti dışı muhabbeti olursa aracı ellemeyin dedim bakalım ne yapacaklar.
Umarım rekor gevşemesi vs dir. Basınç testi ile tek tek dolaşacaklar şimdi.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar aracı bugün teslim aldım, aracın hiç bir yerinde kaçak yokmuş garantiden klima gazı basmışlar. Kaçak yok ise gaz nereye gitti dediğim de cevap veremediler :)

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Arkadaşlar aracı bugün teslim aldım, aracın hiç bir yerinde kaçak yokmuş garantiden klima gazı basmışlar. Kaçak yok ise gaz nereye gitti dediğim de cevap veremediler :)
Büyük bir ihtimalle rekorlarda gevşeme olmuştur.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

mbsd

0
Fc5 klimasindan Memnun musunuz. Ben daha önce 2006 model sifir civic almistim. Onun kliması çok tat vermiyordu. Şimdi fc5 sıfır aldım. Sanki o da aynı. Japonlar vatandaş üşümesin üşütmesin diye mi böyle yapıyor. Wv grubunda kutup oluyor.

SM-A700F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

muratk

0
Aracınız
Civic FC5 2017
benimde bu hafta klima kompresörüm değişecek garantiden. 2500 devirde başlayıp devirle birlikte artan bi ıslığa benzer ince ses vardı. Geç olmadan servise göstermenizi öneririm

rampa çıkarken 2500/3000 devirlerin üzerinde ıslık sesi bende de oluyor.
bundan dolayı klima kompresörü değişiyor mu?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
1 yıl sonra aynı problem tekrarladı klima yine soğutmuyordu. Bu sefer başka bir Honda servisine götürdüm, farklı bir yöntem ile kaçağı incelediler ve klima radyatörün de kaçak olduğu tespit edildi. Bir hafta kadar yeni radyatörün gelmesini bekledim dün montaj yapılarak gaz basıldı şu an sorun gözükmüyor umarım bir daha tekrarlamaz.

@OnurHas

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
1 yıl sonra aynı problem tekrarladı klima yine soğutmuyordu. Bu sefer başka bir Honda servisine götürdüm, farklı bir yöntem ile kaçağı incelediler ve klima radyatörün de kaçak olduğu tespit edildi. Bir hafta kadar yeni radyatörün gelmesini bekledim dün montaj yapılarak gaz basıldı şu an sorun gözükmüyor umarım bir daha tekrarlamaz.

@OnurHas
Geçmiş olsun hocam :)
Garanti bu tip durumlar için işe yarıyor işte (y)

Geri