Civic FC5 Civic Fc5 Marş almama

Aracınız
Civic FC5 2018
Herkese merhaba benim aracım 2018 model eco elegance sorunum ise son 1 aydır aralıklarla ya çok geç marş alıyor yada alırmış gibi yapıp almıyor böyle bir sıkıntı yaşayan ve ya bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba kardesim. Benim arabam da mars almama sorununu yapmisti benim arabam da 2018 eco elagance kasim cikisli. 1000 km bakiminda soylemistim akuyu olctuler bir problem olmadigini soylediler bu problemi arabam 3 defa yapti sonra servisten soguk havalarda arabada marsa basmadan once arabanin aksamlarini elektrik ver iki defa ac kapa sonra marsa bas problem olmaz demislerdi baska da yapmadi ama ara ara aklima geliyor surekli gazda kullanmayla da alakasi var dediler.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bu sebeple bir iki defa arabayi benzinde kullandim ve elektrik verdim iki defa soguk havalarda sonra marsa bastim baska da problem olmadi acaba siz soguk bir memlekette misiniz? Bu arada ben Gaziantep deyim.

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba kardesim. Benim arabam da mars almama sorununu yapmisti benim arabam da 2018 eco elagance kasim cikisli. 1000 km bakiminda soylemistim akuyu olctuler bir problem olmadigini soylediler bu problemi arabam 3 defa yapti sonra servisten soguk havalarda arabada marsa basmadan once arabanin aksamlarini elektrik ver iki defa ac kapa sonra marsa bas problem olmaz demislerdi baska da yapmadi ama ara ara aklima geliyor surekli gazda kullanmayla da alakasi var dediler.

Benim aklıma da ilk akü geldi arabayıda çoğunlukla lpg de kullanıyorum İstanbul’da yaşıyorum öyle çok soğuk bir havada yapmadı anlamadığım Kontağı arabayı her çalıştırmadan öncemi 2 kere açıp kapatıcam

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bana oyle demislerdi ben sogukken bir defa elektrigi veriyordum aksamlara sonra kapatiyordum sonra yeniden verip marsa basiyordum ama bir cozumde arabayi parkettikten sonra lpg yi kapatip benzinde calistirin diyorlardi. Bu konudaki bilgili arkadaslari cozum icin bekliyoruz yardimci olurlarsa seviniriz.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Yeni araçta dediğim pek olmaması lazım. Fakat fikir verebilir.
Sabaha kadar bekleyen araç eğer silindirlere gaz bırakır ise ilk marşta birde siz benzin basarsınız araç boğulur ateşleme olmaz. Hava az yakıt çok.
Olay şu Lpg tankın vanasını kapatıp hattaki gazı boşaltın. Araç benzinde çalışsın. Sonra sabah test edin. Tek marşta geçerse olay budur. Geçmez ise problem başka birşeydir. Acizane düşüncem.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaslar ayni sorun bende var 4bin kusurlerde km 2019 eco elangace arac bazen sabah yada gunun farkli saati farketmiyor mars gec aliyor. alir gibi yapiyor yada almiyor bu sorunu yasayan cozum bulan biri varsa yardimci olursa sevinirim.

SM-G920F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

zero

0
Ben bu sorunu hiç yaşamadım. Belki bir fark yaratır diye söylüyorum: Aracın kontağını açtıktan sonra göstergedeki selamlamanın bitmesini bekliyorum. Bu sırada sessizlikte dinlerseniz, motor bölmesinde küçük bir elektrik motorunun devreye girip (kontağı açınca), sonrasında selamlama bitince devreden çıktığını duyabilirsiniz. Bence bir deneyin.

Aracınız
Civic FC5 2019
Daha once Hyundai aracimda vardi bu. Ustalar bir cozum bulamadı. Bende hazreti Google sordum forumdaki arkadaşlardan biri aracin kutup baslarini sokun , bir gun beklesin sonra araca 50 100 km benzinde kullanin sonra direk benzindeyken lpg ustasina gidin format atsin demişti. aynısının yaptım. Aküyü söktüm . 1 gun bekledi. Sadece benzinde 50 km gittim sonra format. Ooohhh mis gibi oldu. Ama isin garip tarafi 1 yillik aracta bu olmamasi lazim. Hatta servisin kontagi acin 2 kere yada ac kontagi biraz bekle demesi de garip. Nedenmi bu anlattıkları seyler karbüratör lu araclar icindirde ondan. Garip. Vallaha garip. Servis diyosun. İsin ehli adamlar diyosun ama cozum, ya islerine gelmiyo yada anlayis böyle. Bundan once 2 tane garanti kapsamında renoya bindim. Hele onlar daha bi garip. Bakacaz honda nasil. İlk defa japon kullanıyorum. Servise henuz gitmedim. Ama basi agriyan bayağı bir kullanıcı kitlesi var. Yada turkiyede bu isler boyle yuruyor

Eğer marş almama geç alma sorununu yaşayan varsa ve aracı lpg li ise diyafrsm lpg kaçırıyor araba boğulduğu için marş almıyor akşamdan lpg vanasını kapatıp deneyin 2018 2019 araçlardan bahsediyoruz honda’nın aküsü sağlamsa 96 modeli tık marş çalışıyor

Milliyetçilik, milleti olmayanlar için faşizmdir. - Hüseyin Nihal Atsız

Geri