Civic FC5 Civic Fc5 motor suyu kontrolü (aman dikkat)

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Vallahi ne diyeyim hocam ofisteki kahve makinasında bile var şu seviye uyarısı Allah saydıklarınızın hiçbirini başa vermesin inşallah

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Aracın genleşme kabı transparan değil adamlar fren hidroliğini şeffaf yapmış içindeki hidrolik renkli dışarıdan anlıyorsun genleşme tankı kapalı sistem açıp bakacaksın bizde soğuttuk moturu açtık baktık ağzına kadar dolu akşam aracı park edince kapağı açık bırakacağım aracı hava felan ne varsa çıksın

Aracınız
Civic FC5 2019

@NoFeaR Abi merhaba. Görselde yedek depo / yedek depo kapağı olan yerdeki sıvı minimumun altında. Servisi aradım. Motor soğuksa normaldir. Isınınca seviyesi yükselir dedi.
Bu sıvı motor soğutma suyu mu oluyor?
Ve minimumun altında olması normal midir? (servis yetkilisinin dediğine pek güvenemedim ne yazık ki) Öyle olsa neden minimum diye asgari bir sınır koysunlar.

Aracınız
Civic FC5 2019
@NoFeaR Abi merhaba. Görselde yedek depo / yedek depo kapağı olan yerdeki sıvı minimumun altında. Servisi aradım. Motor soğuksa normaldir. Isınınca seviyesi yükselir dedi.
Bu sıvı motor soğutma suyu mu oluyor?
Ve minimumun altında olması normal midir? (servis yetkilisinin dediğine pek güvenemedim ne yazık ki) Öyle olsa neden minimum diye asgari bir sınır koysunlar.
Bende 2019 eco elegance var ayni durum soz konusu servise gittim acaba kacak varmi diye kacak yok dediler suyu eklediler 1 hafta sonra yine ayni seviyeye geldi tahliye borusunda atmis cunku antifiriz lekesi vardi sogukken minimumun biraz altinda kaliyor motor isininca kontrol et maksimum seviyesine kadar cikar.

SM-G920F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Yeni nesil araçlarda su eksilmesi pek nadir fakat lpg sistemli araclarda eksiltme oluyor bunu geç farkettim işini bilmez oto servisler bu durumda antifirizli su yerine bol bol musluk suyu ekliyorlar bu da aracın aksanlarının aşırı kireçlenmesine sebep oluyor benim başıma geldi 30 bin km de devirdaim motoru su kacirmaya başladı tamir edilirken gördüm inanılmaz kireç kaplamıştı bakım yapan servislere özellikle suyuna bakın dememe rağmen hiç birşey olmaz deyip eksilen motor suyuna musluktan doldurmuşlardı siz siz olun bir bardak dahi musluk suyu eklemeyin motoru yakmadigimiza şükredelim

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

S

Silinen üye 20336

Guest
Bende 2019 eco elegance var ayni durum soz konusu servise gittim acaba kacak varmi diye kacak yok dediler suyu eklediler 1 hafta sonra yine ayni seviyeye geldi tahliye borusunda atmis cunku antifiriz lekesi vardi sogukken minimumun biraz altinda kaliyor motor isininca kontrol et maksimum seviyesine kadar cikar.

Bu durumdan anlaşılan;
Minimum seviyesini bir miktar yukarıdan işaretlemişler. ☺️??

Aracınız
Civic FC5 2019
Bu durumdan anlaşılan;
Minimum seviyesini bir miktar yukarıdan işaretlemişler.
Oyle gozukuyor yaklasik 1 ay gecti minumum biraz altinda suan seviyesi. seviste usta 1 litrelik antifiriz gozumun onunde acti arac soguktu maksimum seviyesine yakin olacak sekilde doldurdu 4 5 gun sonra baktim tekrar eski haline gelmis tahliye borusundan atmis hepsini heryer antifiriz lekesiydi

muratk

0
Aracınız
Civic FC5 2017
aracımda su eksiltme devam ediyor. Kendim takviye ediyorum. LPG sistemindeki bağlantıları kontrol ettireceğim yarın. Hadi hayırlısı

muratk

0
Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar,
kaçağı tespit ettik, lpg regülatörü su kaçırıyor.
aşağıdaki topic de konuyu detaylarıyla açıkladım

Geri