Civic FC5 Uzun Yol tecrübeleri

ozqury

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Herkese merhaba günaydınlar,

Sürekli ve genellikle de haklı olarak bazen ufak tefek bazen ise daha büyük ve mide bulandırıcı sorunlardan bahsediyoruz araçlarımızla ilgili olarak. Ama şöyle bir gerçekte var ki araçlarımız uzun yolda keyif ve güven veren araçlar.

Kesinlikle herkesin fikrine saygım var ama bence biraz daha araçlarımızın artılarını eksilerin önünde tutabiliriz gibime geliyor.

Belki çok çok uzun bir yol sayılmaz yaptığım yol (Beylikdüzü - Çanakkele 300 - 350 km bandında) ama ben yine, geçen sene de olduğu gibi yine uzun yolda aracımdan keyif aldım.

Benim mesela bu yolculuk sırasında eksi olarak gözlemlediğim noktalar sadece navigasyonun güncel olmaması ki forumda çaresi ve çözümü var sadece ben üşengeçliğimden yapmadım ve Honda' nın sitesinde 5.0 olarak gözüken uzun yol ortalamasının bende 5.7' nin altına düşmemiş olması.

Demem o ki eksilerine rağmen hala piyasada geçerken bir albenisi olan, sürüş sırasında keyif ve güven veren bir aracımızın olması.

Ayırdığınız vakte teşekkür ederim. :)

Srkn55

0
Aracınız
Civic FC5 2018
kesinlikle size katılıyorum uzun yolu hem keyifli hemde konforlu eksi yönleri tabikide var ben kendimce rahatsız oldugum yerleri yapıyorum elimden geldikçe

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@ozqury Paylaşım için teşekkürler, viraj ve yol tutuşu gerçekten çok iyi.

EK7

Aracınız
Civic FC5 2019
Viraj ve yol tutusu mukemmel, araba kesinlikle donmem demiyor. Tabiki bir limiti var ama bu seviye kesinlikle zevk alinacak seviyenin cok uzerinde. Dolayisiyla bu da surucuye hem keyif hemde guven veriyor. İç genişliği D sınıfı araç düzeyinde. Atmosferik motoru olmasına tağmen çekişini gayet iyi buluyorum. Üst devirlere çıkmaktan imtina edenlerinde dizel araba almasını tavsiye ediyorum. Araba benzini içmesine rağmen LPG’de yakıt tüketimi ise oldukça iyi. Aracim henuz 1000 km’de iken 120 km/s hızda gitmeye özen gösterdiğim bir yolculuğumda 117 tl’ye 33,53 lt lpg aldım ve tam olarak 432 km sonra lpg’m bitti. Üstelik deniz seviyesinden iç kesimlere yapılan bir yolculuktu. Buna karsin ayni yolun geri donusu agzina kadar dolu benzin deposu ile yanlizca 580 km gidebildim. Benzinde kullanimda tam bir hayal kirikligi. Ancak bu araci alis sebebim lpg’li olmasiydi.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Viraj ve yol tutusu mukemmel, araba kesinlikle donmem demiyor. Tabiki bir limiti var ama bu seviye kesinlikle zevk alinacak seviyenin cok uzerinde. Dolayisiyla bu da surucuye hem keyif hemde guven veriyor. İç genişliği D sınıfı araç düzeyinde. Atmosferik motoru olmasına tağmen çekişini gayet iyi buluyorum. Üst devirlere çıkmaktan imtina edenlerinde dizel araba almasını tavsiye ediyorum. Araba benzini içmesine rağmen LPG’de yakıt tüketimi ise oldukça iyi. Aracim henuz 1000 km’de iken 120 km/s hızda gitmeye özen gösterdiğim bir yolculuğumda 117 tl’ye 33,53 lt lpg aldım ve tam olarak 432 km sonra lpg’m bitti. Üstelik deniz seviyesinden iç kesimlere yapılan bir yolculuktu. Buna karsin ayni yolun geri donusu agzina kadar dolu benzin deposu ile yanlizca 580 km gidebildim. Benzinde kullanimda tam bir hayal kirikligi. Ancak bu araci alis sebebim lpg’li olmasiydi.

Nasıl yani full depoyla 580km mi gittiniz uzun yolda? 33lt LPG ile de 430km gittiniz... ilginç bence çünkü LPG %20 civarında daha fazla yakılıyor benzine göre. Yani 7.7lt bir LPG ortalaması ile gitmişsiniz bu benzinde yaklaşık 6.3lt ye tekabül etmeli ayni kullanım tarzında.

EK7

Aracınız
Civic FC5 2019
IMG_5408.JPG benzinim bittikten sonra lpg aldim ve o ana kadar katettigim yolun fotografini cektim. Benzin gostergesini de gorebilirsiniz. Yani biraz daha gidecegini dusunerek 580 km dedim belki de 600 yapardi benzinin tamamen bitecegi zamana kadar.

Şunuda ilave etmek istiyorum; göstergemde 20 km range gösterirken depomu ağzına kadar doldurmuştum ve sadece 39.5 litre almıştı. Bu duruma çok şaşırmıştım. Ya range “0” gösterdikten sonra da epey bir gidiyor ya da deposu 47 lt değil, başka bir açıklaması yok.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FD6 2008
Benzinde banada fazla yakıyor gibi geldi. Lpg yakıtı gerçekten çok güzel. Yeter ki ani gaz tepkilerinden kaçının, mümkün olduğunca sabit hızla kullanmaya özen gösterin lpg de çok çok tasarrufu bir araç.

Redmi S2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri