Civic FD6 Civic FD6 için Fren Balata ve Disk Tecrübeleri

Aracınız
Civic ES7 2003
Benim araca benden önceki sahibi yan sanayi takmış frene basınca sürtünme sesi çıkıyor. Sanki balatalar bitik gibi

Aracınız
Civic FD6 2010
İyi günler herkese.
Honda Civic 2010 Otomatik Aracım fren balata ve ön diskleri değiştirmek istiyorum.
Ses yapmayan ve Çok toz bırakmayan tecrübelerinize dayanarak önerebileceğiniz bir markalar nelerdir ?
Yardımlarınız için şimdiden herkese teşekkürler.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Trw disk ve balata. Brembo disk + müller balata denenebilir. Ate disk ve balata da bulunabilirse iyidir.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
İyi günler herkese.
Honda Civic 2010 Otomatik Aracım fren balata ve ön diskleri değiştirmek istiyorum.
Ses yapmayan ve Çok toz bırakmayan tecrübelerinize dayanarak önerebileceğiniz bir markalar nelerdir ?
Yardımlarınız için şimdiden herkese teşekkürler.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Mesajınızın aktarıldığı bu konuyu lütfen inceleyiniz.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Civic fd6 2011 erken abs ye girme sorunu olan varmı varsa nasıl çözdü araç cok kayıyor frene basınca abs giriyor sacma sapan yerlerde düşük hızlarda

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bu sorunu farklı zamanlarda farklı kişiler yaşadı ve fren hidrolik değişimi, ABS beynini tamiri, yeni lastik/ yeni disk /yeni balata gibi değişikliklerle çözüm bulduğunu söyleyenler oldu, açıkçası eski Fd6mın frenleri bakımlı olduğu için bu sorunu kendim yaşamadım.
Komple fren sistemini etkileyen parçaları kontrol ettirmenizi tavsiye ederim.

Araç 85 binde diskler yeni brembo lastikler mıchel ama fren hidroligi abs beyin tamiri denemedim böle giderse satıcam yeni aldım ama hiç memnun degilim frenlerde berbat ötesi vtec2 vardı hic.böle sorun olmuodu
Bu sorunu farklı zamanlarda farklı kişiler yaşadı ve fren hidrolik değişimi, ABS beynini tamiri, yeni lastik/ yeni disk /yeni balata gibi değişikliklerle çözüm bulduğunu söyleyenler oldu, açıkçası eski Fd6mın frenleri bakımlı olduğu için bu sorunu kendim yaşamadım.
Komple fren sistemini etkileyen parçaları kontrol ettirmenizi tavsiye ederim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Araç 85 binde diskler yeni brembo lastikler mıchel ama fren hidroligi abs beyin tamiri denemedim böle giderse satıcam yeni aldım ama hiç memnun degilim frenlerde berbat ötesi vtec2 vardı hic.böle sorun olmuodu

Muhtemelen sizden önceki sahibi belirli fren bakımlarını zamanında yaptırmadığı için böyle bir durumla karşılaşmışsınız.
Öncelikle fren hidroliğini değiştirmenizi tavsiye ederim.
Ayrıca balataları sadece önleri mi değiştirdiniz yoksa arkaları da değiştirdiniz mi?
Aracınız kaç bin.de ve hangi yıl?

2011 elegans 86 binde fren bakımı ile bilgim yok diskler yeni degişmiş dedi satıcı ve usta balatalarda yeni dedi komple değişmiş herhalde ama fren hidrolipi değişimini deneyecegim bakalım sonuc ne olacak
Muhtemelen sizden önceki sahibi belirli fren bakımlarını zamanında yaptırmadığı için böyle bir durumla karşılaşmışsınız.
Öncelikle fren hidroliğini değiştirmenizi tavsiye ederim.
Ayrıca balataları sadece önleri mi değiştirdiniz yoksa arkaları da değiştirdiniz mi?
Aracınız kaç bin.de ve hangi yıl?

Geri