Civic FD6 Civic FD6 için Fren Balata ve Disk Tecrübeleri

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba arkadaslar 1 hafta once fb7 aracima arkalara trw fren balatasi taktirdim.Takildiktan 2 gun sonra arada frene basinca tarrrr diye ses yapiyor.Her zaman degil bazen.Birde yuksek hizdayken frene bastigimda yapmiyr.Ozellikle durmaya yakin frene bastigimda ses geliyor.Ustayla konustugumda 1 hafta da filan frenler alisir diyor.frenlerin tutusunda hicbir sikinti yok disklerde torna filan da yapilmadi .sizin gorusleriniz neler bu konuda iyi aksamlar
Benim kullandığım orjinal balata haricinde bütün balatalarda o gacirti sesi mevcuttu, FB7ye arkaya taktigim BLUEPRINT balatada da var, tam frenden ayak çekilirken disk ile balatanin temasının kesildiği yada temasın başladığı andaki sürtünme nedeniyle oluyor bu. Önemli bir durum değil.

Son düzenleme:
Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Benim kullandığım orjinal balata haricinde bütün balatalarda o gacirti sesi mevcuttu, FB7ye arkaya taktigim BLUEPRINT balatada da var, tam frenden ayak çekilirken disk ile balatanin temasının kesildiği yada temasın başladığı andaki sürtünme nedeniyle oluyor bu. Önemli bir durum değil.

Bende de aynı şekilde frenden ayağımı çekerken balata diski bırakırken sürtünme sesinden dolayı gacırtı sesi geliyor. Uzun yol yapıp diskler ısınınca o ses kesilme seviyesine iniyor. Demek ki orjinal balata dışında kullananlarda durum aynı..

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Ben de 3 hafta önce MGA balata taktırdım arkalara, uzun yolda yokuş inişlerde tiz ses yapmaya başladı. Fazla fren kullandığım zamanlarda ses daha da arttı. Şuan çok az da olsa var, haftasonu ustaya götüreceğim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ben de 3 hafta önce MGA balata taktırdım arkalara, uzun yolda yokuş inişlerde tiz ses yapmaya başladı. Fazla fren kullandığım zamanlarda ses daha da arttı. Şuan çok az da olsa var, haftasonu ustaya götüreceğim.
Bendeki BLUEPRINT balatalarda şimdilik bu şekilde bir sıkıntı gözlemlemedim, inş uzun vade de bir sorun çıkmaz :)

Aracınız
Civic FC5 2018
Ben bugün Speedycar da Fc5 dizel manuel balatasini değiştirdim.Servis 2000 lira istedi.Bende garantiyi yemişim dedim.Yari fiyatına değiştirdim.

MI 5s cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Aracınız
Honda CRV
Bende Ate var sessız ama cok toz atıyor DAha yenı mazotla jantları sıldım öldüm geberdım. Demır tozu sökücü de kullanıyom arada ama o sıyah noktalar anca mazotla cıkıyor. Gerçi sildim de ne oldu 2 gün sonra gene aynı ön jant sımsıyah olcak :ROFLMAO:

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2018
Fc5 16 jant tasarımından dolayı iç tarafta çok toz oluyor ve temizlik mümkün değil. Yeni balatalar nasıl olucak merak ediyorum.

MI 5s cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri