Civic FD6 Civic FD6 Otomatik şanzıman yağı ve fitresi

leon25

0
Aracınız
Arkadaşlar şanzıman yağı değişimi ile ilgili kitapçıkta bilgi var ancak filtreden hiç bahsedilmemiş. İnternette kimisi her yağ değişiminde değişir demiş kimisi gerek yok yazmış. Bu konuda bilgisi olan var mı?

Şanzıman yağı sık değişen bir şey değil...Hali ile filtre'sini 150.000'km de kullanılmasını pek yararlı bulmuyorum.Tavsiyem yetkili servis'te değiştirtmeniz...Bazıları filtrenin değişmeyeceğini söyleyip uğraşmak istemiyormuş.

Otomatik şanzıman yağı değiştirecek arkadaşlar Fd6 Orjinal şanzıman yağı ATF DW1 servis satış fiyatı litresi 110₺ şanzıman yağ filitresi 190₺ 3 litre yağ tam geliyor.. Değiştirecek olan arkadaşlar kesinlikle orjinal yağ kullanın farkı çok net göreceksiniz ayriyetten filitrede bi okadar önemli ... Bunu paylaşmamın sebebide piyasada birçok kişi farklı yağ kullan birşey olmaz diyor daha sonra araçda vites atmama sorunu ve vuruntu şikayetleri oluyor onun için benim tavsiyem ORJİNALden şaşmayın..

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@ersinugurluel Hayırlı olsun, değişimi klasik yöntemle mi makine ile mi yaptıracaksınız?

Yağları ve filitreyi terakki izmirden aldım filitreyi aracım 150.000 kmde olduğu için değiştirdim hem sağlıklı olsun hemde kafam rahat olsun diye

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ben bir kac yerle görüştüm aanziman filtresi degismez sanziman sökülmesi gerekir dediler sanziman filtresini nasil degistirdiniz.

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Ben bir kac yerle görüştüm aanziman filtresi degismez sanziman sökülmesi gerekir dediler sanziman filtresini nasil degistirdiniz.

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
İki filtre var, sizin bahsettiğiniz şanzıman içerisinde metal filtre. Değişen filtre ise küçük yağ filtresi.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri