Civic Fd6 üst kapak

Arkadaslar acil çözüm bulmam gerek aracım 3 günlüğüne emanet verdim yağ ve suyu tamamdı, yaklasık 750 km yapmıs araçı teslim aldım sogumadan kontak çevirdim çalıstıgında boğuşmuş gibi tekleyerek çalıştı 1 dk sonra düzeldi 2 km kadar gittim kaloriferi açtım doğuk üflüyordu ve tüpe geçmedi fakat hararet 90 civarıydı biraz ilerledim hararet 110 130 civarı gezdi fakat kalorifer hala soguk ve tüpe geçmedi durdum hararet 50lere geldi sabah radyatörü açtım su yok takviye bidonu agzına kadar dolu 2 litreye yakın su koydum, yağına baktım yağ temiz eksilme yok aracı çalıştırdım yine yüksej devirde tekleyerek ve yogun dumanla çalıştı 1 dk sonra düzeldi kalorifer ısındı tüpe geçti maraştaki ustamı aradım üst kapak yediğini ağır ağır gelebileceğimi söyledi yaklaşık 90 km mesafeyi gittim hemde 90 110 arası hızla hiçbir problem olmadı hararet artmadı ama 20 ile 90 arası gezindi daha önce böyle olay başına gelen oldumu hararet yapan arac genelde su kaynatır ama bilemiyorum lütfen yardımvı olun teşekkürler 0543 843 9238

WAS-LX1A cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Size bir şey diyeyim mi ? Sabırlı olmamissiniz. Conta yanık arabanin radyatör hortumu sert olur o araba henuz 100 K mili yeni geçmiş ve motor iniyor ? Yüksek devirden hiç bir şey olmaz ara sıra. Uzun yoldan gelip hemen kapattigindan motoru o şu eksilmistir. Ben neler yaptim kendi aracima.. üst kapak conta degisimini anlarim ama motor ne ? Önceden Honda personeli olarak calismis biriyim arabanizi ne kadar o usta bozuntularindan uzak tutarsaniz o kadar iyi olacaktır. Antifriz 2 yılda bir değiştirmeyi ihmal etmeyin, şu kaynama sicakligini da üst seviyeye taşır kendileri.. Konuyu yeni gordum önceden uyarirdim emek ve zaman ve para çoktan uçmuş.. Bakımları kendiniz yapmaya özen gösterin 2. Şahıslardan ne kadar uzak tutarsaniz o kadar temiz olur o araba.

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Çok geç oldu fakat genel için yazıyorum... her yerde pert fc5 fb7 ler dolu...

Çıkma motor bulamadın mı? Ya da maliyet çok mu uçuk?

Ben ies e motor yaptırdım... ancak bulduğum en iyi çıkma motor 200 bini devirmişti.

Ancak fd6 fb7 fc5 kapak blok piston vs aynı tertibat ve 50 bin görmemiş bir çok pert var.

Bu tip iş başına gelen her arkadaş konuyu ıyi düşünmeli.

Ayrıca
Takım piston takim yatak takim sekman takim conta takim sübap takım kaval takım kayış
Yağ pompası devir daim
Rektefe - işçilik- ustalık
Şanzıman yağı motor yağı antifirizi
6.000 TL para harcadım 4 sene once

Ve yine de subap kaval ve pistonlar orjinal olmadi yoktu cünkü.

Size bir şey diyeyim mi ? Sabırlı olmamissiniz. Conta yanık arabanin radyatör hortumu sert olur o araba henuz 100 K mili yeni geçmiş ve motor iniyor ? Yüksek devirden hiç bir şey olmaz ara sıra. Uzun yoldan gelip hemen kapattigindan motoru o şu eksilmistir. Ben neler yaptim kendi aracima.. üst kapak conta degisimini anlarim ama motor ne ? Önceden Honda personeli olarak calismis biriyim arabanizi ne kadar o usta bozuntularindan uzak tutarsaniz o kadar iyi olacaktır. Antifriz 2 yılda bir değiştirmeyi ihmal etmeyin, şu kaynama sicakligini da üst seviyeye taşır kendileri.. Konuyu yeni gordum önceden uyarirdim emek ve zaman ve para çoktan uçmuş.. Bakımları kendiniz yapmaya özen gösterin 2. Şahıslardan ne kadar uzak tutarsaniz o kadar temiz olur o araba.

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Merhaba araç geldiğinde 2 litre su yoktu sorunda radyatör tırnakşarında çıktı ustanın dexiği kadarıyla bunlarda conta çelik oldugundan dolayı üst kapakta ve motor yüzeyinde eğim yapıyormuş o yüzden motor tamirine girildi

Çok geç oldu fakat genel için yazıyorum... her yerde pert fc5 fb7 ler dolu...

Çıkma motor bulamadın mı? Ya da maliyet çok mu uçuk?

Ben ies e motor yaptırdım... ancak bulduğum en iyi çıkma motor 200 bini devirmişti.

Ancak fd6 fb7 fc5 kapak blok piston vs aynı tertibat ve 50 bin görmemiş bir çok pert var.

Bu tip iş başına gelen her arkadaş konuyu ıyi düşünmeli.

Ayrıca
Takım piston takim yatak takim sekman takim conta takim sübap takım kaval takım kayış
Yağ pompası devir daim
Rektefe - işçilik- ustalık
Şanzıman yağı motor yağı antifirizi
6.000 TL para harcadım 4 sene once

Ve yine de subap kaval ve pistonlar orjinal olmadi yoktu cünkü.
Çıkma motor düşünmedik usta çünkü motor kapalı kutu ne oldugunu bilmiyoruz motor masrafım 5000 tl şanzuman girince 7 bin oldu ordada baya iş vardı çünkü tamamen orjinal kullanıldı antep hondadan kendim aldım marasla arasında bariz fark vardı

Geri