Civic FE Direksiyon problemi

Ad Soyad
Levent Kiraz
Aracınız
Civic FE1 2021
Herkese merhaba.15 bindeki aracımla 80-90 ile giderken direksiyon minik hareketler le düzeltmek istediğimde sanki böyle dişliden diğer dişliye geçer gibi tık tık şekilde direksiyondan hissediyorum hızlı çevirdiğimde bi şey hissedilmiyor ama sanki böyle içerde bi yerde sıkma hissi veriyor . Virajda dönerken sabit tutarken direksiyon bi diş daha atıyor ve çevirdiğim yöne kayıyor servise götürdüm aracın 5-6 gün kalmasını söylediler onlarda tesbit ettiler bu durumu ve 2-3 tane araçta da böyle sorunla geldiklerini söylediler çözüm içinde sensörleri sıfırladılar olmadı , direksiyon motoruna , alt takıma , amörtisör sistemine ve mafsallara bakılacağı söylendi bu tarz bi problemle karşılaşan oldu mu acaba ?
Teşekkürler

Çözüm
Merhabalar, 2023 FE1 Aracımda direksiyonda kasılmalar ve virajlarda gereksiz sertleşmeler vardı (12.000km). Yapılan kontrollerde direksiyon kutusu değişimi yapılacağı söylendi.
Parça tedariği yaklaşık 3-4 hafta sürdü. İşlem tamamen garantiden karşılandı ve sorun çözüldü. Benzer probleme sahip arkadaşlar garantiden değişim yaptırarak sorunu çözebilir.
Ad Soyad
İstanbul Mersin
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhaba, bende geçen hafta İstanbul mutluhan a direksiyon sorunu için götürdüm. Ustalar tespit edemediler dediler. Genel kronik bir sorun başak gelen var mı diye sordugumda hic gelen olmadı, hiç duymadık dedıler. Benim acıl işim olunca çok ustelemedım ve de tekrar götüremedim. Haftaya tekrar götürüp üstüne Honda Türkiye'yi aramayı düşünüyorum. Daha önceden bu konuda İstanbul mutluhana giden oldu mu? Yoksa bende diğer arkadaşlar gibi istanbul damlaya mı gitmeliyim.

Aracınız
Civic FC5 2020
Merhaba, bende geçen hafta İstanbul mutluhan a direksiyon sorunu için götürdüm. Ustalar tespit edemediler dediler. Genel kronik bir sorun başak gelen var mı diye sordugumda hic gelen olmadı, hiç duymadık dedıler. Benim acıl işim olunca çok ustelemedım ve de tekrar götüremedim. Haftaya tekrar götürüp üstüne Honda Türkiye'yi aramayı düşünüyorum. Daha önceden bu konuda İstanbul mutluhana giden oldu mu? Yoksa bende diğer arkadaşlar gibi istanbul damlaya mı gitmeliyim.

Üstat merhaba

3 haftadır yatıyor orda aracım bilgine karar senin elbette bence siz mutluhana verin eğer hızlı sonuç alırsanız bende alıp oraya geleyim

2018 FC5 EXE ECO
2020 FC5 EXE ECO
2021 FE1 EXE ECO

Ad Soyad
mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
merhaba,
bu nasıl iş anlamadım ortak networkleri yok bülten yayınlanınca bakmıyorlar mı? bana damlada ayar yapıdıktan sonra yumuşama oldu. şuan iyi ama inceden hissettiriyor, rahatsız edecek kadar değil. honda türkiye damla ya direksiyondan gelen olursa bilgi verin demiş. o yüzden ayar yapıp gönderdiler. hasar kaydı acıp değişim istediler.

Ad Soyad
Timur.S
Aracınız
Civic FE1 2021
Arkadaşlar ben honda cem e başvurdum, usta tespit etmedi güya ama diretince onlar direnmedi ve parçayı sipariş ettiler. 1 ay sürmedi bende parça geldi ve taktılar. Sürenin kısalması için honda genel çağrı merkezi üzerinden şikayet kaydı oluşturdum ikinci haftasında, mail de attım resmi bir şekilde, haklarımı her alanda savunacağımı da vurguladım, 1 hafta sonra dönüş yaptılar kaydım ile alakalı ve özür dilediler, parça siparişi için verilen sürelerin mak tahmini olarak verildiğini belirtip benim parçamın yolda olduğunu ve haftaya değişim yapacaklarını ilettiler. 2 hafta oldu aracıma sorunsuz biniyorum, civic keyfini yeni yaşamaya başladım. Aynı parça tekrar sorun çıkarırsa ne olacak tekrar tekrar şeklindeki soruma da , merak etmeyin o hatalı seri üretim seriler belirlenmiştir tekrar sorun yaşamazsınız rahat olun dendi.

Arkadaşlar araçlarınız 2 yıllık maks garanti süresinde halen, servislerde hakkınızı arayın, alttan almayın , honda gm ye şikayet kaydı oluşturun, bu şikayetlerinizde konuyu gerekli yasal mercilere ileteceğinizi de belirtin.
Benim aracım serviste yalnızca 1 gün kaldı o da farklı sebepten ötürü, parça değişimini beklerken şehir dışına bile çıktım ben.

Araç gerçekten keyifli güzel ayakları yere basan bir araç, direksiyon sorunu da aşılıyor merak etmeyin, hakkınızı arayın.

bizim araçlar 6 yıl 150,000 km garantili değilmi?

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar ben honda cem e başvurdum, usta tespit etmedi güya ama diretince onlar direnmedi ve parçayı sipariş ettiler. 1 ay sürmedi bende parça geldi ve taktılar. Sürenin kısalması için honda genel çağrı merkezi üzerinden şikayet kaydı oluşturdum ikinci haftasında, mail de attım resmi bir şekilde, haklarımı her alanda savunacağımı da vurguladım, 1 hafta sonra dönüş yaptılar kaydım ile alakalı ve özür dilediler, parça siparişi için verilen sürelerin mak tahmini olarak verildiğini belirtip benim parçamın yolda olduğunu ve haftaya değişim yapacaklarını ilettiler. 2 hafta oldu aracıma sorunsuz biniyorum, civic keyfini yeni yaşamaya başladım. Aynı parça tekrar sorun çıkarırsa ne olacak tekrar tekrar şeklindeki soruma da , merak etmeyin o hatalı seri üretim seriler belirlenmiştir tekrar sorun yaşamazsınız rahat olun dendi.

Arkadaşlar araçlarınız 2 yıllık maks garanti süresinde halen, servislerde hakkınızı arayın, alttan almayın , honda gm ye şikayet kaydı oluşturun, bu şikayetlerinizde konuyu gerekli yasal mercilere ileteceğinizi de belirtin.
Benim aracım serviste yalnızca 1 gün kaldı o da farklı sebepten ötürü, parça değişimini beklerken şehir dışına bile çıktım ben.

Araç gerçekten keyifli güzel ayakları yere basan bir araç, direksiyon sorunu da aşılıyor merak etmeyin, hakkınızı arayın.

Üstat merhaba

Çağrı merkezini aradım şikayet oluşturdum sonra geri aradılar ŞUBAT 15 ten bahsediyorlar 28/12 de bıraktım ben aracımı sizden ricam bana yazdığınızı iletirmesiniz özel den yada isterseniz mail adresimi vereyim

2018 FC5 EXE ECO
2020 FC5 EXE ECO
2021 FE1 EXE ECO

Ad Soyad
Taylan Arköse
Aracınız
Civic FE1 2021
Bugün ben de uğradım servise aynı sorun kendi kullandıkları servis aracında da mevcutmuş 1ay önce merkeze yazmışlar dönüş olmamış, bugün benim adıma da kayıt açıldı, pek umut verici Bi ortam yoktu hayırlısı bakalım, yalnız akşam gelirken cidden rahatsız etti bu iş 70 80 km/h geçince bildiğin takılma var yağlama bile yapılsa razıydım garanti bozulur diye dokunulmadı aracıma merkezden cevap bekleyecez denildi.Lpg deki sarsıntı sorunu çözüldü yazılımla şimdi bu çıktı. Gelişme olursa buradan paylaşacağım
Hocam hangi servise götürdünüz bende de aynı sorun mevcut

Geri