Civic FE Direksiyon problemi

Ad Soyad
Levent Kiraz
Aracınız
Civic FE1 2021
Herkese merhaba.15 bindeki aracımla 80-90 ile giderken direksiyon minik hareketler le düzeltmek istediğimde sanki böyle dişliden diğer dişliye geçer gibi tık tık şekilde direksiyondan hissediyorum hızlı çevirdiğimde bi şey hissedilmiyor ama sanki böyle içerde bi yerde sıkma hissi veriyor . Virajda dönerken sabit tutarken direksiyon bi diş daha atıyor ve çevirdiğim yöne kayıyor servise götürdüm aracın 5-6 gün kalmasını söylediler onlarda tesbit ettiler bu durumu ve 2-3 tane araçta da böyle sorunla geldiklerini söylediler çözüm içinde sensörleri sıfırladılar olmadı , direksiyon motoruna , alt takıma , amörtisör sistemine ve mafsallara bakılacağı söylendi bu tarz bi problemle karşılaşan oldu mu acaba ?
Teşekkürler

Çözüm
Merhabalar, 2023 FE1 Aracımda direksiyonda kasılmalar ve virajlarda gereksiz sertleşmeler vardı (12.000km). Yapılan kontrollerde direksiyon kutusu değişimi yapılacağı söylendi.
Parça tedariği yaklaşık 3-4 hafta sürdü. İşlem tamamen garantiden karşılandı ve sorun çözüldü. Benzer probleme sahip arkadaşlar garantiden değişim yaptırarak sorunu çözebilir.
Aracınız
Civic FC5 2020
Ben istanbulda hangi servise götüreyim sorun yok deyip gönderirler diye korkuyorum

Üstat merhaba

Aracın garantide abi bir problem yok deyip gönderemezler öyle bir dünya yok şu anda bu yalnız sende de değil araçlarda yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlıyor bazısı da şans çıkmıyor olabilir bakalım ilerleyen zamanda göreceğiz korktuğum benim başıma geldi yeni kasa araçlarda hangi marka olursa olsun ufak tefek muhakkak bir problem ler oluyor

2018 FC5 EXE ECO
2020 FC5 EXE ECO
2021 FE1 EXE ECO

Ad Soyad
Menq sarı
Aracınız
Civic FE1 2021
Benim araç 1 ayı geçti hala bekliyorum direksiyon kutusunu, biraz araştırdım 2-3 haftada takılan insanlar var şikayet siteleri üzerinden gidenler sonuç almışlar

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Benim araç 1 ayı geçti hala bekliyorum direksiyon kutusunu, biraz araştırdım 2-3 haftada takılan insanlar var şikayet siteleri üzerinden gidenler sonuç almışlar

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Üstat merhaba

Hangi bayiide aracınız benim istanbul damla da benimde aynı hemen hemen şurda 5 gün sonra 1 ay olacak

2018 FC5 EXE ECO
2020 FC5 EXE ECO
2021 FE1 EXE ECO

Ad Soyad
Zeynel Uzun
Aracınız
Civic FE1 2021
GÜNCELLEME : TAKILMA PROBLEMİM İYİCE ARTTI . DÜN VİRAJDA SIKINTI YAŞADIM . BU SABAH SERVİSE GÖTÜRDÜM . (İKİ AY ÖNCE GÖTÜRDÜĞÜMDE SORUN YOK DEMİŞLERDİ..PC BAĞLAYIP GÜNCELLEME TARZI BİRŞEYLER YAPMIŞLARDI..SORUN AZALMIŞTI AMA YENİDEN DAHA AŞIRI ŞEKİLDE BAŞLADI.)NEYSE BURDA YAZILANLARA İSTİNADEN SABAH SERVİS İLE GÖRÜŞTÜM.BU ARIZANIN TESPİTİNİN KOLAY OLMADIĞINI,BAZI HIZLARDA OLDUĞUNU,HER ZAMAN OLMADIĞINI,SICAK SOĞUK FARKETTİĞİNİ BELİRTTİM.USTA ARIZAYI TESPİT EDEMEZSEM BİRŞEY YAPAMAM DEDİ.NEYSE ARACI BIRAKTIM TESPİT ETTİLER ALLAHA ŞÜKÜR.GARANTİDEN DİREKSİYON KUTUSU DEĞİŞİMİ İÇİN YAZIYI YAZDIK DEDİLER.BURDA ARKADAŞLAR BİR AYDIR BEKLİYORUZ DEDİĞİ İÇİN SÜRECİ HIZLANDIRMA ADINA BİRŞEYLER YAPILABİLİRMİ DİYE SORDUM.YURT DIŞINDAN GELECEĞİNİ BİRŞEY YAPILAMIYACAĞINI SÖYLEDİ ORDAKİ ARKADAŞ.ARACI BÖYLE KULLANSAM SORUN OLURMU DEDİM.Kİ OLABİLİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM ARKADAŞDA OLABİLİR DİKKAT EDİN DEDİ.İKAME ARAÇ ALABİLİRMİYİM DİYE SORMADIM AMA TAHMİNİMCE YOK DİYECEKLERİ.SÜREÇ ŞUANLIK BÖYLE.

Ad Soyad
Anıl Doğukan Tutal
Aracınız
Civic FE1 2021
GÜNCELLEME : TAKILMA PROBLEMİM İYİCE ARTTI . DÜN VİRAJDA SIKINTI YAŞADIM . BU SABAH SERVİSE GÖTÜRDÜM . (İKİ AY ÖNCE GÖTÜRDÜĞÜMDE SORUN YOK DEMİŞLERDİ..PC BAĞLAYIP GÜNCELLEME TARZI BİRŞEYLER YAPMIŞLARDI..SORUN AZALMIŞTI AMA YENİDEN DAHA AŞIRI ŞEKİLDE BAŞLADI.)NEYSE BURDA YAZILANLARA İSTİNADEN SABAH SERVİS İLE GÖRÜŞTÜM.BU ARIZANIN TESPİTİNİN KOLAY OLMADIĞINI,BAZI HIZLARDA OLDUĞUNU,HER ZAMAN OLMADIĞINI,SICAK SOĞUK FARKETTİĞİNİ BELİRTTİM.USTA ARIZAYI TESPİT EDEMEZSEM BİRŞEY YAPAMAM DEDİ.NEYSE ARACI BIRAKTIM TESPİT ETTİLER ALLAHA ŞÜKÜR.GARANTİDEN DİREKSİYON KUTUSU DEĞİŞİMİ İÇİN YAZIYI YAZDIK DEDİLER.BURDA ARKADAŞLAR BİR AYDIR BEKLİYORUZ DEDİĞİ İÇİN SÜRECİ HIZLANDIRMA ADINA BİRŞEYLER YAPILABİLİRMİ DİYE SORDUM.YURT DIŞINDAN GELECEĞİNİ BİRŞEY YAPILAMIYACAĞINI SÖYLEDİ ORDAKİ ARKADAŞ.ARACI BÖYLE KULLANSAM SORUN OLURMU DEDİM.Kİ OLABİLİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM ARKADAŞDA OLABİLİR DİKKAT EDİN DEDİ.İKAME ARAÇ ALABİLİRMİYİM DİYE SORMADIM AMA TAHMİNİMCE YOK DİYECEKLERİ.SÜREÇ ŞUANLIK BÖYLE.

Honda merkez servislere direksiyon kutusu sorunu için bir bülten göndermiş, benim arabama hem o bülten uygulandı hem de yeni direksiyon kutusu sipariş ettiler, şu an aracı kullanıyorum ve direksiyon ile ilgili bir problemim kalmadı. Size anladığım kadarıyla ne ikame araç verilmiş ne de bülten uygulanmış. Eğer size arabayı sorun devam ederken teslim ettilerse servisiniz çok işinin ehli durmuyor.

Aracınız
Civic FC5 2020
Honda merkez servislere direksiyon kutusu sorunu için bir bülten göndermiş, benim arabama hem o bülten uygulandı hem de yeni direksiyon kutusu sipariş ettiler, şu an aracı kullanıyorum ve direksiyon ile ilgili bir problemim kalmadı. Size anladığım kadarıyla ne ikame araç verilmiş ne de bülten uygulanmış. Eğer size arabayı sorun devam ederken teslim ettilerse servisiniz çok işinin ehli durmuyor.

Üstat merhaba

Aracıınıza bülten uygulansa bile daha sonra tekrarlıyor sizin direksiyonda işimiz oldu mu kutu değişimi benim aracımda da bülten uygulandı ona rağmen tekrarladı 3000 4000 km sonra bilginize

2018 FC5 EXE ECO
2020 FC5 EXE ECO
2021 FE1 EXE ECO

Moderatörün son düzenlenenleri:
Ad Soyad
Onur Kaynar
Aracınız
Civic FE1 2021
Arkadaşlar sorunlu araçlar için premium model aracı olan varmı ? Sorunu yaşanların araç modelleri nedir ? Bende 20 bin kmye geldim sayılır henüz sorun yok gibi. Meraken araç modellerini öğrenmek istedim.İstatistik olarak premium az satılmıştır ama varmı merak etttim.

Ad Soyad
Taylan Arköse
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhabalar, Bugün aracımı honda mutluhana verdim. Sorunu bulamadıklarını, aracı biraz daha kullanıp eğer direksiyon kutusunda sorun varsa ilerkiyeceğini bu şekilde anlayabileceklerini söylediler.
Arkadaşlar böyle bir durum olabilir mi ben viraja giremiyorum şuan araçla . Bu direksiyon kitlenirse ne olcak ? Honda türkiyeyi aradım kayıt oluşturdum. Aracı burdan alıp Damlaya mı götüreyim ?

Ad Soyad
Anıl Doğukan Tutal
Aracınız
Civic FE1 2021
Üstat merhaba

Aracıınıza bülten uygulansa bile daha sonra tekrarlıyor sizin direksiyonda işimiz oldu mu kutu değişimi benim aracımda da bülten uygulandı ona rağmen tekrarladı 3000 4000 km sonra bilginize

2018 FC5 EXE ECO
2020 FC5 EXE ECO
2021 FE1 EXE ECO

Biliyorum, zaten tekrar edeceği ön görülerek yeni direksiyon kutusu sipariş edildi serviste, ama en azından şu anda bana direnç uygulayan bir direksiyon ile kullanmıyorum arabamı, onu demek istedim. Kesin çözüm gelene kadar geçici çözüm ile idare ediyoruz. Arkadaşın arabasını düzeltme yapmadan vermelerine şaşırdım sadece, en azından geçici çözümü versinler ya da onu yapmıyorlarsa ikame araç versinler. Al, yeni direksiyon kutusu gelene kadar sorunlu haliyle kullan demelerine şaşkınım

Geri