Civic hacthback 1.4 sport akü tercihi?

Aracınız
Civic Type R
Genel konularda akü ile ilgili sorunumu yazmıştım. Araç 4-5 gün çalışmazsa akü bitiyordu. Bugün servise götürdüm kaçak yok, orjinali 42 ampermiş ama bu küçük, 55 takalım dendi. Akücüye gittik 55 in hem boyutu büyük hem kutup başları kalın değişmesi gerekir dedi. ya da en az 2 güne bir çalıştırmanız gerek dediler. Sorum şu: araç 2010 hatchback yarı otomatik. akünün kutup başlarını değiştirmeye ya da 55 amper takmaya gerek var mı? hergün çalıştırmam mı gerekir? kar buz olduğunda çıkmıyorum çünkü trafiğe.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Sizin araç 1.4 Sport değil mi?
Akü olarak dar olanlara bakmalısınız. Dar 55 var. Başlıklarıda küçük olur. Lpg var ise 55 iyi olur.

Aracınız
Civic Type R
evet, 1.4 sport. lpg yok. küçük başlıklıklı bulamadılar disbiritörlerde o yuzden başlıkları kalınla değiştirelim dediler

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
evet, 1.4 sport. lpg yok. küçük başlıklıklı bulamadılar disbiritörlerde o yuzden başlıkları kalınla değiştirelim dediler
Şuan üstündeki akünün başlıkları gözükecek şekilde fotoğraf alabilirmiyiz?

Son düzenleme:
Aracınız
Civic Type R
maalesef araç yanımda değil ancak akşama. servisin biri 55 takalım diyo, diğeri orjinali 45 dir, 55 çok gelir diyo. kafam karıştı :(((((

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
maalesef araç yanımda değil ancak akşama. servisin biri 55 takalım diyo, diğeri orjinali 45 dir, 55 çok gelir diyo. kafam karıştı :(((((
Lpg olmadığı için 45 takılabilir. Hem fiyat olarak daha uygun olur. Kendinizi çok üzmeyin.

Aracınız
Civic FC5 2021
hocam amper olçüsü araca cok ya da az gelmesine sebep olmaz. Amper akunun uzun gitmesine yarar, şarjlı pil gibi dusunun 1000mah ile 2500mah mesela. 2500luk daha uzun gidiyor kullanımda.
Yuksek amper aku kullanılacaksa sadece sarj dinamosunu olcturmek gerekebilir, yeteri sürede dolduramazsa akuyu, akunun omrunden yiyebilir. Az olmasın da, mars motorunu çevirirken zorlanma ya d a sıkıntı olabilir.
Ben boyle biliyorum ancak diğer arkadasların da yorumunu alın.

Aracınız
Civic Type R
hocam amper olçüsü araca cok ya da az gelmesine sebep olmaz. Amper akunun uzun gitmesine yarar, şarjlı pil gibi dusunun 1000mah ile 2500mah mesela. 2500luk daha uzun gidiyor kullanımda.
Yuksek amper aku kullanılacaksa sadece sarj dinamosunu olcturmek gerekebilir, yeteri sürede dolduramazsa akuyu, akunun omrunden yiyebilir. Az olmasın da, mars motorunu çevirirken zorlanma ya d a sıkıntı olabilir.
Ben boyle biliyorum ancak diğer arkadasların da yorumu
biri düşük olunca şanzumana zarar verir diyo, diğeri yüksek olunca sigorta arızasına sebep olur diyo, ne yapacağımı o yuzden bilemedim. ortası makul gibi. 45 yani :)

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri