Civic HB 1.8/1.4 Problemler ve Çözümler - ANA KONU

Arkadaşlar sabah araç soğukken otopark çikiş rampasi 3-4mt lik ~%35 gibi bir eğimi var 1.vitesle direkt giriyorum balatanin atlamali kavradiğini hissediyorum, ancak yokuşta asili iken kalkiş yapiyorum sorun yok, isindiktan sonra yolda giderken yoğun trafikte hiçbir sorun yok daha önceki aracim 1.4 tdci fiesta asm şanzimandi ayni sayilir 150000 de böyle birşey yaşamadim, bu 2012 model 44000km de daha balata bitebilir mi araci yeni aldim bir bayandan.

Aracınız
Civic HB 8. Jen.
Amcamda 2011 1.4hb sport var I-shift. Aldığından 1 ay sonra şanzıman dişlisi şeklinde ünlem çıkmaya başladı ekranda ve bu olduğunda araç vites atmıyor kendini korumaya alıyor kapatıp açınca düzeliyor. Bunu ara ara yapıyor 2 sene oldu bu şekilde kullanıyor. Gelelim sorunu çözmek için neler yaptığımıza; öncelikle İzmir’de meşhur özel servislerden birine götürdük bize serviste orijinal yazılımı olduğunu teste soktuklarını ve baskı balata durumunu gördüklerini biz açarsak baskı balata iyi durumda ise boşa masraf etmiş olursun dedi ve yetkili servise git tavsiyesi verdi. Bunun üzerine terakkiye götürdük servisteki eleman teste sokacağız duruma göre baskı balata ve volant değişebilir ve ücretti 7500 TL gibi bir rakama çıkar dedi. Teste soktuklar ve baskı balata değişimine gerek yok dediler yazılım güncellemesi ve kalibrasyon yapalım 350 TL fiyatı var eğer yaptırmazsanız 250 TL arıza tespit ücreti alırız dediler 100tl daha verip kalibrasyon yaptırmak mantıklı geldi ve yaptırdık. Daha sonra elemanla teste çıktık Manisa yoluna yokuşa filan vites geçişleri çok güzel buraya çok araba geliyor teste çıkıyoruz araba diri dedi. Neyse aracı teslim aldık gerçekten vites geçişleri hızlandı araç daha kararlı çalıştı ama bu arıza geçmedi yine ara ara arıza ışığı yakıyor kontak açıp kapatıyoruz düzeliyor. Soketlerden biri temassızlık yapıyor olabilir. Aslında ben aküden şüphe duyuyordum çünkü benim fb7 deki akü zayıflayınca yağmur sensörü ilk marşta kendini yeniden başlatıyordu aküyü değişince düzelmişti bundada akü değişimi yaptık ama fayda etmedi.
Eyvallah kardesim tesekkur ederim cevabin icin bursa da şanzimanci ümit var o 200tl ye sanziman guncelleme yapariz demisti ona gotureyim bakalim ne olacak

SM-G960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Meraba arkadaşlar yeni katıldım araniza..
1 senedir aynı sorunu yaşıyorum 2009 hb 1.4 civic var vitesler de vurma ve 3 den 2 ye düşüş de kasma yaşıyorum bazen de vitesler de kararsız kalıyor baskı balatasi ikiler honda da yaptırdım 244 bin de kimle baskı değişti.
Cevaplarınız için teşekkür ederimEkli dosyayı görüntüle 262996

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Eğer baskı balatada sorun yoksa bilgisayara bağlayıp kalibrasyon yaptırmanız faydalı olacaktır düşüncesindeyim.

2.5 yıl bindim 1.4 i shift e yavaş olması ve viste geçişlerinde ki ağırlık hep bir handikapti ama tasarımını iç genişliğini ve magic seat katlanan arka koltuklariyla benim için çok kullanisliydi oğlumun değişiyle bizim robot arabamızdi Zaten onun arkasından fk7 Civic geldiIMG-20180310-WA0005.jpeg

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Amcam bugün aradı kalorifer sıcak hava vermiyormuş 2011 otomatik digital klima var. Sebep ne olabilir ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Amcam bugün aradı kalorifer sıcak hava vermiyormuş 2011 otomatik digital klima var. Sebep ne olabilir ?
Motor ısındığında da mı vermiyormuş?
Tek taraflı mı vermiyormuş yoksa çift tarafta da mı aynı durum var?

Geri