Civic HB 1.8/1.4 Problemler ve Çözümler - ANA KONU

Arkadaşlar sabah araç soğukken otopark çikiş rampasi 3-4mt lik ~%35 gibi bir eğimi var 1.vitesle direkt giriyorum balatanin atlamali kavradiğini hissediyorum, ancak yokuşta asili iken kalkiş yapiyorum sorun yok, isindiktan sonra yolda giderken yoğun trafikte hiçbir sorun yok daha önceki aracim 1.4 tdci fiesta asm şanzimandi ayni sayilir 150000 de böyle birşey yaşamadim, bu 2012 model 44000km de daha balata bitebilir mi araci yeni aldim bir bayandan.

Aracınız
Diğer Markalar
Merhabalar, Bende de 2010 model 1.4 var, teyp ekranı sıcak havalarda ve ilk çalıştığında silik çıkıyor yazılar tam okunmuyor, aynıı sorunu yaşayıp çözümünü bulan var mı acaba

Teşekkürler

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merhabalar, Bende de 2010 model 1.4 var, teyp ekranı sıcak havalarda ve ilk çalıştığında silik çıkıyor yazılar tam okunmuyor, aynıı sorunu yaşayıp çözümünü bulan var mı acaba

Teşekkürler
Foruma hoşgeldiniz :) Forum kuralları gereği linkteki tanışma başlığında kendinizi kısaca tanıtırsanız seviniriz :) https://www.civictr.com/threads/yeni-ueyelerin-tanisma-mesaji-nasil-olmalidir.99/

Videoyu izlemenizi tavsiye ederim,

Aracınız
Civic HB 8. Jen.
Arkadaşlar merhana araniza yeni katildim. 1 hafta once 2006 model honda civic 1.8 sport i shift arac aldim bugun bir uyari verdi araci calistirdim vitese aldim check sytem uyarisi verip manuel moda aldi. Stop ettim tekrar calistirdim tekrar yapmadi yoluma devam ettim. 1 saat sonra tekrar ayni seyi yapti ben gene stop ettim calistirdim duzeldi nedir bu sorun bilen var mi. Ve arac vistes gecislerinde cok bekliyor 2018 de ayni aractan almistim vites gecisleri cok daha seridi acaba guncelleme mi gerekiyor bilen varsa yardimci olabilirmi iki konuda.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar merhana araniza yeni katildim. 1 hafta once 2006 model honda civic 1.8 sport i shift arac aldim bugun bir uyari verdi araci calistirdim vitese aldim check sytem uyarisi verip manuel moda aldi. Stop ettim tekrar calistirdim tekrar yapmadi yoluma devam ettim. 1 saat sonra tekrar ayni seyi yapti ben gene stop ettim calistirdim duzeldi nedir bu sorun bilen var mi. Ve arac vistes gecislerinde cok bekliyor 2018 de ayni aractan almistim vites gecisleri cok daha seridi acaba guncelleme mi gerekiyor bilen varsa yardimci olabilirmi iki konuda.
Foruma hoşgeldiniz :) Forum kuralları gereği linkteki tanışma başlığında kendinizi kısaca tanıtırsanız seviniriz :)

Mesajınızı ilgili ana konuya aktardım, mevcut sorununuz için öncelikle bu konuyu baştan sona incelemenizi tavsiye ederim.
Aracınızı bilgisayara hiç bağlattınız mı? Benim tahminim baskı balatanın aşınma seviyesi için i-shift'lerde bilgisayarda görülen değere göre hareket edin, belki bilgisayara bağlayarak kalibrasyon yaparsanızda bu durumda iyileşme oluşabilir.

Aracınız
Civic HB 8. Jen.
Araci alirken otomatik sanziman ustasina gosterdim baski balata durumu kavrama titreme vs bakin diye soyledim baski balatasinin iyi oldugunu soyledi. Sanziman guncelleme ile vites yigilma sorunu %30 gider dedi dogrumu sizce.
Foruma hoşgeldiniz :) Forum kuralları gereği linkteki tanışma başlığında kendinizi kısaca tanıtırsanız seviniriz :)

Mesajınızı ilgili ana konuya aktardım, mevcut sorununuz için öncelikle bu konuyu baştan sona incelemenizi tavsiye ederim.
Aracınızı bilgisayara hiç bağlattınız mı? Benim tahminim baskı balatanın aşınma seviyesi için i-shift'lerde bilgisayarda görülen değere göre hareket edin, belki bilgisayara bağlayarak kalibrasyon yaparsanızda bu durumda iyileşme oluşabilir.

SM-G960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Amcamda 2011 1.4hb sport var I-shift. Aldığından 1 ay sonra şanzıman dişlisi şeklinde ünlem çıkmaya başladı ekranda ve bu olduğunda araç vites atmıyor kendini korumaya alıyor kapatıp açınca düzeliyor. Bunu ara ara yapıyor 2 sene oldu bu şekilde kullanıyor. Gelelim sorunu çözmek için neler yaptığımıza; öncelikle İzmir’de meşhur özel servislerden birine götürdük bize serviste orijinal yazılımı olduğunu teste soktuklarını ve baskı balata durumunu gördüklerini biz açarsak baskı balata iyi durumda ise boşa masraf etmiş olursun dedi ve yetkili servise git tavsiyesi verdi. Bunun üzerine terakkiye götürdük servisteki eleman teste sokacağız duruma göre baskı balata ve volant değişebilir ve ücretti 7500 TL gibi bir rakama çıkar dedi. Teste soktuklar ve baskı balata değişimine gerek yok dediler yazılım güncellemesi ve kalibrasyon yapalım 350 TL fiyatı var eğer yaptırmazsanız 250 TL arıza tespit ücreti alırız dediler 100tl daha verip kalibrasyon yaptırmak mantıklı geldi ve yaptırdık. Daha sonra elemanla teste çıktık Manisa yoluna yokuşa filan vites geçişleri çok güzel buraya çok araba geliyor teste çıkıyoruz araba diri dedi. Neyse aracı teslim aldık gerçekten vites geçişleri hızlandı araç daha kararlı çalıştı ama bu arıza geçmedi yine ara ara arıza ışığı yakıyor kontak açıp kapatıyoruz düzeliyor. Soketlerden biri temassızlık yapıyor olabilir. Aslında ben aküden şüphe duyuyordum çünkü benim fb7 deki akü zayıflayınca yağmur sensörü ilk marşta kendini yeniden başlatıyordu aküyü değişince düzelmişti bundada akü değişimi yaptık ama fayda etmedi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Araci alirken otomatik sanziman ustasina gosterdim baski balata durumu kavrama titreme vs bakin diye soyledim baski balatasinin iyi oldugunu soyledi. Sanziman guncelleme ile vites yigilma sorunu %30 gider dedi dogrumu sizce.

SM-G960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bunu ancak bilgisayara bağlandıktan ve kalibrasyondan sonra anlayabilirsiniz.

Meraba arkadaşlar yeni katıldım araniza..
1 senedir aynı sorunu yaşıyorum 2009 hb 1.4 civic var vitesler de vurma ve 3 den 2 ye düşüş de kasma yaşıyorum bazen de vitesler de kararsız kalıyor baskı balatasi ikiler honda da yaptırdım 244 bin de kimle baskı değişti.
Cevaplarınız için teşekkür ederimIMG-20201004-WA0009.jpeg

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri