Civic ES7 Civic HB 2003 AT Motor Soğutma Suyu

Aracınız
Civic ES7 2003
Selamlar arkadaşlar.
Soru basit gelebilir ama araç mekaniğine pek hakim değilim.
Bu araca motor soğutma suyu nereden konuluyor? Tam olarak hangi suyu ve ne kadar koymalıyım?
Hem hangi ürünü alacağım konusunda, hemde tam olarak nasıl ve nereden konulacağı konusunda bilgi verebilir misiniz?
Teşekkürler.

Aracınız
Civic ES7 2003
ok.jpg
Dostlar buradakilerden hangisi motor soğutma suyu.
Beyaz okla işaretlediğimin olmadığını biliyorum. (Ancak ne olduğunu söylerseniz sevinirim)
Ancak kırmızı okla işaretlediğim ise eğer, içerisinde 0 su vardı. (Min-Max bölümünü ise göremedim)
Sarı okla işaretlediğim nedir tam olarak, onuda bilmiyorum.
Biliyorum çok cahilde gelebilir bu sorular ancak araç mekaniği hakkında hiç bilgim olmadı şimdiye kadar.

Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba,
Kırmızı oklu yerden, detaylar aşağıdaki kitapçıkta sayfa 114 ve 115 e bakınız.

Ama ilk öncelikle neden eksildiğini bulmak lazım. Kapalı devre böyle bir sistemde su eksilmemesi lazım. Sağlıklı bir araçta motor yağı bile eksilebilir ama su eksilmemeli.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ekli dosyayı görüntüle 255091
Dostlar buradakilerden hangisi motor soğutma suyu.
Beyaz okla işaretlediğimin olmadığını biliyorum. (Ancak ne olduğunu söylerseniz sevinirim)
Ancak kırmızı okla işaretlediğim ise eğer, içerisinde 0 su vardı. (Min-Max bölümünü ise göremedim)
Sarı okla işaretlediğim nedir tam olarak, onuda bilmiyorum.
Biliyorum çok cahilde gelebilir bu sorular ancak araç mekaniği hakkında hiç bilgim olmadı şimdiye kadar.
> Kırmızı olan yedek su deposu yarım litre koymak yeter ağzına kadar dolu olmasın.
> Sarı olan en önemlisidir. Ağzına kadar hep dolu olması gerek. Araç soğuk iken kapak açılır.
> Beyaz olan fren hidrolik haznesidir. Max. ve Min. diye yanında göstergesi vardır. Kapağı iyi kapatılmalı!
> Eğer kireç çok ise bu araca çok çeşme suyu konulmuş demektir. Temizlemek lazım. Tıkanma vs. yapabilir.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic ES7 2003
Sarı olanı açtım ağzına kadar mavimsi bir suyla doluydu.
Ancak araç bu P0131 hata kodu yüzünden (1. oksijen sensörü) çok hararet yapıyordu. Hata kodunu sıfırladım. Hem titreşimi, hemde harareti azaldı ve araç eski haline (atik) geri döndü.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Sarı olanı açtım ağzına kadar mavimsi bir suyla doluydu.
Ancak araç bu P0131 hata kodu yüzünden (1. oksijen sensörü) çok hararet yapıyordu. Hata kodunu sıfırladım. Hem titreşimi, hemde harareti azaldı ve araç eski haline (atik) geri döndü.
> Su takibini oradan yaparsınız. Daha çok sabah ilk vakitlerde.
> Eğer arıza lambası sönüyor. Daha belli kilometre sonra tekrar yanıyor ise oksijen sensörünüz sekeratta demektir. Değiştirmek lazım. Önemli bir parçadır.

Geri