Civic HB Komple Egzoz

Aracınız
Öncelikle herkese mutlu pazarlar.

bebaf47914aa1db1541640f7bd8c7bbd.jpg
1932ddb5cbca14875d8a2d4128cda111.jpg
15c87ae7f577ddf58e76fbe0480e3e22.jpg

Aracım 8000 küsür kilometredeyken yaptırdığım egzozu yaklaşık 1 aydır kullanıyorum. Ses daha yeni yeni oturduğu için şimdi paylaşmaya karar verdim. Komple düz boru sona spor susturucu uyguladık. Ortalığı ayağa kaldıran cinsten değilde tatlı bir ses istiyordum istediğim gibide oldu. Yalnız şöyle bir durum var 4500 devirden sonra egzoz sesi kesiyor motorun sesini almaya başlıyorsunuz. İlk olarak susturucudan kaynaklı olduğunu düşündüm fakat ustamı aradığımda kat iptali(Katalizatör) gerekli olduğunu söyledi. İlerleyen zamanlarda bunu düşünücem. Evet bildiğimiz gibi araçlarımızda maalesef CVT şanzıman kullanılıyor buda her güzelin bir kusuru vardır anlamına geliyor :) Vites D konumunda kullandığınızda sürekli aynı devirde tren gibi gidiyorsunuz. Ama bunu avantaja dönüştüren bir durum var düşük devirde homurtulu tok güzel bir sese kavuşuruyorsunuz. S (M1) konumuna geçtiğinizde ise işler değişiyor işte o zaman araçla bir oluyor yüzünüzde ki mutluluk, aldığınız haz kısaca dünyanız değişiyor... Umarım bu konuyu araştıran veya uygulamak isteyen arkadaşlara yardımcı olabilmişimdir.

Merak edenler için uygulamayı yapan kişi Emil Ustadır.

Aklınıza takılan bişey olursa cevaplamaya çalışırım. İyi akşamlar...

Selamlar...
Ben bu konuyu bir süredir, youtube daki videolardan takip ediyorum.
Genelde ilk önce downpipe uygulaması yapıyorlar.
Ama oradaki ilk amaç performans artışı.
Genede homurtulu bir ses elde ettiklerini görüyorum.
Akabinde gaz çıkışı rahatladığı için açık hava filtresi uygulayıp, performansta fark edilir derece güç artışı alıyorlar.

Sizin ustanız downpipe için kendi yapabilirim dedimi yoksa yurtdışı siparişimi gerekiyor ?
Yaptırmayı düşünüyormusun ?
Bu hali ile maliyeti ne kadar oldu, düz boru ve akrapovic uç fiyatlarını ayrıca yazabilirmisin ?

Konuyu açtığın ve paylaştığın için teşekkürler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Güle güle kullanın bende bu egozoz uçlarını çok beğeniyorum.uzaktan çekilmiş fotografi varmı aracınızın?

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Çok teşekkürler. Eve geçtiğimde videoyu yükliycem orda görünüyor fakat yağmurda çekildiği için kötü bir video oldu. Yakın zamanda yeni video gelicek

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=9565]mcaltin[/MENTION] Hayırlı olsun güzel uygulama :eek:k:

Aracınız
Selamlar...
Ben bu konuyu bir süredir, youtube daki videolardan takip ediyorum.
Genelde ilk önce downpipe uygulaması yapıyorlar.
Ama oradaki ilk amaç performans artışı.
Genede homurtulu bir ses elde ettiklerini görüyorum.
Akabinde gaz çıkışı rahatladığı için açık hava filtresi uygulayıp, performansta fark edilir derece güç artışı alıyorlar.

Sizin ustanız downpipe için kendi yapabilirim dedimi yoksa yurtdışı siparişimi gerekiyor ?
Yaptırmayı düşünüyormusun ?
Bu hali ile maliyeti ne kadar oldu, düz boru ve akrapovic uç fiyatlarını ayrıca yazabilirmisin ?

Konuyu açtığın ve paylaştığın için teşekkürler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aynen öyle bu dediklerinize artı olarak seste yüksek bir artış oluyor ben bunu istemiyorum. Belki Downpipela beraber Varex yaptırırsam istediğim zaman açıp kapatabilirim sorunda çözülmüş olur
Emil Usta custom çalışıyor istediğin her türlü uygulamayı yaptırabilirsin. Bana maliyeti 2300 TLye geldi egzoz uçlarıyla beraber. Egzoz uçları 600 TL geri kalan tutar boru ve işçiliği.
Ama gidip görüşmeniz anlaşmanız gerek her araca ve uygulamalara göre fiyat değişiyor.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Bulunduğunuz şehir neresi bilmiyorum ama Ankara'da egzoz ucu değişik bile olsa trafikten men olmaya ve çevre, şehircilik bakanlığından 4500 TL ceza yiyorsunuz.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Bulunduğunuz şehir neresi bilmiyorum ama Ankara'da egzoz ucu değişik bile olsa trafikten men olmaya ve çevre, şehircilik bakanlığından 4500 TL ceza yiyorsunuz.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ben Bahçeşehirde oturuyorum şehir içine çıkıyorum arkadaşlarımda öyle sürekli okula gidip geliyolar uzun zamandır sıkıntı yaşamadık. Kadıköy taraflarında daha çok müdahale ediyolar diye biliyorum.

Geri