Civic hb sport plus hakkinda..

Aracınız
Arkadaşlar merhaba. Su anda civic dizel elegance kullaniyorum ama hb sevdasi yuzunden su anki aracimi verip hb sport almayi dusunuyorum ,ama kararsiz kaldim.
Kullananlar arkadaslar yardimci olabilir mi bu cvt sanzuman uyumlu mu , performans olarak 180 beygirin hakkini veriyor mu acaba ?

Aracınız
Ben alırken bayii bana yığılma yapıyor dedi ama onyüzden rs aldım

Ümit demir
Honda civic rs 2018

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
182 hp turbo benzinli civiclerin testte 165hp olarak çıktığını bir arkadaşım söyledi, ancak performansı ve yol tutuşu çok tatminkar, özellikle çok hızlı şerit değiştirebilme ve çok hızlı viraj dönebilmesi en güzel yanı, cvt şanzımanın hızlanması çok pürüzsüz yalnız dipgazda biraz patinaja düşüyor.

Kullanması aşırı keyifli, daha fazla sportif şeyler aramaya gerek yok bence, hele ki büyükşehirlerdeki trafik derdine karşı tork konvertörlü cvt otomatik şanzıman ilaç gibi.

Aracınız
Honda bayisinde her 2 aracıda test etme imkanı buldum hp sportta gazı köklediğimde hemen algılamıyor ilk önce yığılma yani verdiğin gazın tepkisini geç verdiğini hissettim rs de ise gaza basmam ile gitmem köklediğim halde aynı

Ümit demir
Honda civic rs 2018

Eser01

0
Aracınız
Hb de gazi diplerken bir tirtik hissediyosunuz. Ondan sonra arac çildiriyor. O tirtigi gecmezseniz 140 150 bg lik bir arac gibi hizlaniyor.

SM-N920C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Başta biraz gecikme oluyor fakat sedan ile hb nasıl farklı oluyor çözemedim. Keza motor aynı 0-100 hızlanmada arada 1 saniye fark var o da hb daha ağır lastikler daha geniş ondan diye düşünüyorum. Ben denedim 8.2 saniyede ulaşıyor 100 km hıza. Gecikme cvt den kaynaklı iki araçta da aynı şekildedir diye düşünüyorum.

Nejoz

0
Sedan rs olanlarda gaz tek kademeli yani dipgaz yaparsanız araç tam gücünü verir ama hb araçlarda gazin sonunda kickdown switch butonu var iste bu butonu da aktif hale getirirseniz araç uçuşa geciyor.

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Turbo sesi o kick den sonra mı çıkıyor

Ümit demir
Honda civic rs 2018

Hayır gaza yüklenin 2000 deviri geçsin o tıslama başlıyor. Zaten kick down basarak tam gaz yaptın mı kükrüyor araba.

Geri