Civic Lpg rölantide dalgalanma

Etacli

0
Genelde her araçta meydana gelen bir problem özellik vw polo larda sık görülüyor boğaz keleveğinden kaynaklı ilk başta temizletmeniz gerektiği söylense de pek fayda etmiyor belli bir süre sonra tekrarlıyor değiştirmeniz gerekecek tabi bi usta daha iyi bilir

SM-G925F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Arkadaşlar çok teşekkür ederim değerli yorumlarınız için müsayit olup gidemedim baktırınca buradan bilgilerimi paylaşıcam

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Arkadaşlar baktırdım Boğaz kelebeğine temizlediler ama değişen bir şey olmadı şimdi yoldayken 3 sefer yine istop etme eğilimi gösterdi anlayacağınız hala bu sorunu çözemedim tamirci şuradadır buradadır diyor ama güvenmedim adamlar neredeyse motor indirecek arabaya yani km yüksek olsa anlıycam arabam daha 67 binde yani yüksek bir Km de YOk arabamda yıpranma YOk orjinal anlamadım çok kıl edici bişey bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Sübap ayarı yaptırmışmıydınız şimdiye kadar? Benim aracım da 2010 premium brc marka lpg yi 45000 de taktırdım lpg ustam on numara biri aynı zamanda motordan da iyi anlıyor bana subap ayarını 20 bin kilometreyi geçirme demişti lpg bağlandıktan sonra isterseniz birde subap ayarı yaptırın ondan sonra diğer işlemleri uygulayın.Çünkü işimiz bazı işini bilmez ustalara kalırsa motoru dahi indirmeyi teklif ederler malesef..

esaret

0
Sübap Ayarı Ne Zaman Gerekir?

Sübap ayarı, araçların motorları için hayati önem taşımaktadır. Aracınızın motorunun sübap ayarına ihtiyaç duyup duymadığını anlamak için şayet aracınızdan sübap sesi geliyorsa; örneklendirerek anlatmak gerekirse, şık şık olarak duyuluyorsa ya da birbirine çok zıt yapıda olan ve çok hızlı çarpan iki metalin sesine benzer bir ses veriyorsa, motorunuz çekiş yapmıyorsa ve yakıt tüketimi dikkatinizi çekecek seviyede artmışsa sübap ayarınız gevşemiş olabilir.

Gaza basmanıza rağmen aracınız sanki bir kuvvet onu geriye çekiyormuşçasına zorluyorsa, gazı almıyorsa, çok yakıt harcamasına karşın hızlanamıyorsa, yokuş aşağıya doğru konumda bile serbest bırakıldığında hızlanması gerekenden daha az hızlanıyorsa ve sabahları aracınızı çalıştırdığınızda zor çalışıyorsa sübap ayarlarınız sıkı olabilir.

fd6 2008

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
[MENTION=6285]esaret[/MENTION] kardes 1 hafta once subap ayari yaptirdim. Araca lpg takilali 3000 km.oldu. 16 subapta gevsekmis. Gevsek subap yakit tuketimini artirir mi. Benim bildigim subaplar sıkı olunca artar.

esaret

0
subap vurması genelde şahin doğan araçlarda wardır çabuk ayar bozduğu ve pek bakılmadığı için.subap ayarı olduğundan daha gevşek olursa şıkırtı halinde ses gelir.sıkı olursa güçten düşer araç.fazla yakıt düşük çekiş olur.seriliğini kaybeder vs.eğer araç uzun süre bu şekilde kullanılırsa bildiğm kadarıyla eksantrik milini çizer ve eski performansını asla yakalayamaz. ama motorun tamamen soğumuş olması gerekir ayar için bi 3 4 saat bekletmek gerek aracı

Arkadaş beni tarif etmiş.Bu sesi kafaya takmayıp baya bi süre bindik ve sonunda egzantrik milinin bozulduğunu söylediler,motoru komple söktürüp yeni egzantrik mili taktırdık vs..Uzun lafın kısası ihmale gelmez bence
Diyenler var

fd6 2008

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
[MENTION=6285]esaret[/MENTION] araci aldigim gunden bu yana yakit tuketimi sorunu ile ugrasmaktayim. Rolantide bozma silkeleme tekleme problemim olmadi. Subaplardan şık şık seklinde ses te gelmedi. Subap ayarinda subaplarin hepsinin gevsek oldugunu ogrendim. Siz sıkı subaptan bahsetmissiniz gevsek oldugunda yakit artiyor mu. Sorumun tam cevabini alamadim sanirim ;)

Geri