Civic Lpg rölantide dalgalanma

esaret

0
Ki Onu burdan anlamamız çok zor arabanın her şeyinden yakıt değişebilir. Ben subap gevşemesinden yakıt arttığını duymadım. Bildiğim Genelde sıkılaşır. Basit bi ayar değil sanırım 16 subaptan bahsediyoruz. Her birinin ayrı ayrı ayarlanması. Gevşedi sıkıştı şeklinde 2 seçenek yoktur. Usta bilir varsa tanıdıgın güvendiğin ona sor.

fd6 2008

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Sübap Ayarı Ne Zaman Gerekir?

Sübap ayarı, araçların motorları için hayati önem taşımaktadır. Aracınızın motorunun sübap ayarına ihtiyaç duyup duymadığını anlamak için şayet aracınızdan sübap sesi geliyorsa; örneklendirerek anlatmak gerekirse, şık şık olarak duyuluyorsa ya da birbirine çok zıt yapıda olan ve çok hızlı çarpan iki metalin sesine benzer bir ses veriyorsa, motorunuz çekiş yapmıyorsa ve yakıt tüketimi dikkatinizi çekecek seviyede artmışsa sübap ayarınız gevşemiş olabilir.

Gaza basmanıza rağmen aracınız sanki bir kuvvet onu geriye çekiyormuşçasına zorluyorsa, gazı almıyorsa, çok yakıt harcamasına karşın hızlanamıyorsa, yokuş aşağıya doğru konumda bile serbest bırakıldığında hızlanması gerekenden daha az hızlanıyorsa ve sabahları aracınızı çalıştırdığınızda zor çalışıyorsa sübap ayarlarınız sıkı olabilir.

fd6 2008

1.paragrafta yakit tuketimi dikkatinizi cekecek seviyede artmissa subaplar gevsemis olabilir yazmissin. Bu yuzden sordum kardes.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
[MENTION=6285]esaret[/MENTION] suan deniyorum kardes. Fazla da aracimi kullanmiyorum bu aralar. O yuzden denemem biraz zaman alacak. Forumlarda ve sitelerde de net bir bilgi yok. Subaplar sıkı oldugunda yakit tuketimi artar yaziyor heryerde ama gevsek subapla ilgili tuketim yazmiyor ya da ben rastlamadim.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
[MENTION=6285]esaret[/MENTION] bu arada sehir ici tuketim kis aylarinda 41-43 kurus arasindaydi. Son denememde 38 kurus civariydi. Uzun yolda 22 kurus. Aracim suan 57 binde tum bakimlarina yetkili servise gitmis kayitlardan baktirdim. Buji, filtre, motor yaği, sanzuman yagi, subap ayari son zamanda yapildi. Yakit tuketimini etkileyen hususlar da bunlar bildigim kadariyla.

Son düzenleme:

esaret

0
Lpgnin kalitesi
Araçtaki yük
Filtrelerin ve boruların temizliği
Lpg Kaçak olup olmaması
Lpg kitinin verimliliği ve enjektör hızı
Arabaya sonradan takılan modifiye parçaları dahi
Yakıt tuketimini etkiler

fd6 2008

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
[MENTION=6285]esaret[/MENTION] yakiti genellikle opetten aliyorum. Aracta ek olarak bir agirlik yok. Jant lastikler fabrika olcusunde. Lpg kacak kontrolunu zaman zaman yaptiririm. Tesisat yeni oldugu icin filtre ve borular temiz. Kit olarak atiker grand obd2 var. Enjektorleri romano marka cok hizli ve sessiz. Son olarak kullanim tarzi. O da sakin kullaniyorum. Sizin tuketim nedir.

esaret

0
Bide kuruş cinsinden tüketim ifade etmek çok yanlış hele ki lpg de. 3 tl ye satan da var 2 tlye satan da. Yüzde 50 fark edebilir kuruş tespiti. Litre olarak söylerseniz benim genel ortalama 100 km de 10 litre lpg

fd6 2008

Son düzenleme:

esaret

0
Aracın siz almadan önce nasıl kullanıldıgı da önemli. İlla kullanım hatasından kaynaklanan sorun yok diyorsanız??? Fabrika defolu araç çıkarmış ne diyim

fd6 2008

Geri