Civic Sedan Econ Elegence 2019 hepsi Cvt şanzımanlı mı?

Hayırlı olsun aracınız, bende RS var sizinki ile şanzıman aynı mıdır bilemiyorum, fikir olması amacıyla yazıyorum. Bizde de cvt şanzıman ve F1 kulakçıklarını kullanarak vites attığımda göstergede 7. Vitese kadar çıkıyor. Daha yukarı vites yazmıyor göstergede. Elegancede F1 var mı onu da bilmiyorum.

Aracınız
Civic FC5 2019
Bende 2019 model eco elegance Civic sedan var. Aracı aldım ama şanzımanı hakkında kimisi 7 ileri kimisi CVT şanzıman diyor. Hangisi acaba?
Ben de de 2019 eco exe var. Cvt şanzımandir. 7 kademeli sanal vites aralığı koymuslar. Ondan 7 deniliyor. Ctv Vites aralığı 1,1 1,2 1,3... 2,1 2,2... diyebiliriz. Hayırlı olsun. Ülkemiz şartlarına en uygun arabaya biniyorsunuz.

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Ben de de 2019 eco exe var. Cvt şanzımandir. 7 kademeli sanal vites aralığı koymuslar. Ondan 7 deniliyor. Ctv Vites aralığı 1,1 1,2 1,3... 2,1 2,2... diyebiliriz. Hayırlı olsun. Ülkemiz şartlarına en uygun arabaya biniyorsunuz.

Teşekkür ederim. Sizin de arabanız hayırlı olsun...

Aracınız
Civic FC5 2019
Hayırlı olsun aracınız, bende RS var sizinki ile şanzıman aynı mıdır bilemiyorum, fikir olması amacıyla yazıyorum. Bizde de cvt şanzıman ve F1 kulakçıklarını kullanarak vites attığımda göstergede 7. Vitese kadar çıkıyor. Daha yukarı vites yazmıyor göstergede. Elegancede F1 var mı onu da bilmiyorum.
Teşekkür ederim... Elegancede F1 yok. Ama sanırım şanzımanları aynı...CVT... Sizin de aracınız hayırlı olsun... İlk defa Honda kullanıyorum.

Aracınız
Civic FC5 2019
Bir soru daha... Benzinli motor tork 152Nm. Dizelden çok düşük ve yokuşta araç devir yükseltiyor ve yeri geldi mi 4.500 devri buluyor. O kadar devirlere çıkması normal mi? İlk defa Honda ve benzinli araç kullanıyorum. Umarım araçtan ve Honda dan hoşnut kalırım.:)

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Forumda CVT şanzıman çalışma prensibiyle ilgili konuyu bulup öğrenebilirsiniz.

Hayırlı olsun aracınız.

Aracınız
Civic FC5 2019
Bir soru daha... Benzinli motor tork 152Nm. Dizelden çok düşük ve yokuşta araç devir yükseltiyor ve yeri geldi mi 4.500 devri buluyor. O kadar devirlere çıkması normal mi? İlk defa Honda ve benzinli araç kullanıyorum. Umarım araçtan ve Honda dan hoşnut kalırım.:)
Atmosferik motorlarda turbo olmadığından yüksek devirde tork üretir. Devri çok çevirir. Cvt şanzıman için bu normaldir. Cvt videolarını izleyiniz. Tecrübe etmek için ise şehirler arası düz yolda hız sabitleyici ile hızı sabitleyiniz. Yokuş tirmandiginda devir saatini izleyiniz.

Geri