Civic sedan ve Civic RS TÜM KRONİK SORUNLAR

ANGANS

0
Aracınız
Merhaba arkadaşlar, Kendim fb7 sahibiyim.
Aracımı yaz sonu satıp yeni civic almayı düşünüyorum. Sedan, HB yada RS hangisini alırım şuan kararsızım.

Araç sahiplerinden ricam herkes bu arabanın kronik sorunlarını yazmaları. Bu tarz şeyleri bilip aracı ona göre almak daha mantıklı geliyor. Fb7deki gibi saçma sapan sorunlar var mı bilmek istiyorum açıkcası.

Aracınız
Merhaba arkadaşlar, Kendim fb7 sahibiyim.
Aracımı yaz sonu satıp yeni civic almayı düşünüyorum. Sedan, HB yada RS hangisini alırım şuan kararsızım.

Araç sahiplerinden ricam herkes bu arabanın kronik sorunlarını yazmaları. Bu tarz şeyleri bilip aracı ona göre almak daha mantıklı geliyor. Fb7deki gibi saçma sapan sorunlar var mı bilmek istiyorum açıkcası.
Merhabalar, iki aracinda ortak ozelligi 1.5 turbo olusu fakat kasa olarak farkli rs 1388 kg hb 1411 kg ve rsde olup hb de olmayan donanimlar mesela sunroof + anahtarsiz giris + deri koltuk standart fakat hbde ise spor gorunum + uzaktan katlanan yan aynalar + elektrikli bel destegi + far yikama var. Rs turkiye uretimi Hb ingiltere cevremden henuz ikisindende sikayet gelmedi...

Aracınız
"Fb7deki gibi saçma sapan sorunlar" bunlar neler?

ANGANS

0
Aracınız
[MENTION=785]Martenzit61[/MENTION] camları kapatırken kapıların içten kastırması,
yüksek hızlarda fren yaparken titremesi,
çoğu araçlarda emniyet kemeri sesleri,
direksiyon derisi soyulmaları vs.

Bu anlattıklarım gibi şeyler farklı markaların araçlarında çok uzun yıllar sonra oluyor hatta hiç olmuyor.

Aracınız
camları kapatırken kapıların içten kastırması (+1)
yüksek hızlarda fren yaparken titremesi (bu bende yok)
çoğu araçlarda emniyet kemeri sesleri (bu bende yok)
direksiyon derisi soyulmaları vs. (47 bin + 5 bin km bindim, bu da bende yok)

Bu anlattıklarım gibi şeyler farklı markaların araçlarında çok uzun yıllar sonra oluyor hatta hiç olmuyor.

Camın kapıyı kastırması gerçekten de sinir bozucu. Katlanıyoruz, bakalım nereye kadar.

Aracınız
direksiyon yine soyulur gibi geliyor bana bir yaz kullanılsın sıcağı görsün araçlar ondan sonra belli olacaktır

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Direksiyon derisi muhtemelen aynı tedarikçiden geliyordur problemin devam etme olasılığı yüksek.
Deri ile ilgili şu şekilde yorum yapılıyor, her insanın el terleme miktarı ve içeriği farklı olduğu için deri kimisinde soyulabiliyor deniyor, yada özellikle bayanlar için kremli eller ile ellenen direksiyon derisi krem içeriğine dayanmayarak bozuluyor. Bu yorumlar bana ait değil araba firmalarının direksiyon için savunmaları :)

Aracınız
Direksiyon er yada gec soyulacak ama direksiyonu soyulmayan araba hic gormedim sadece bazilarinda atiyorum 2 yilda bazilarinda 10 yilda olabiliyor
Birde su var su arac ici parlatma zimbirtilarini direksoyona sakin surmeyin cok zararli
En iyisi bence ben oyle yaptim AliExpress de cok kaliteli direksiyona birebir uyumlu kilif var forumda resimler mevcut ben araci alir almaz kendim yaptim montajini hala kullaniyorum cok memnunum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ircan

0
Aracınız
bende fc5 sedan executiv eco modeli var. Yasadigim tek sikinti çakıllı yoldan gecerken sanki sag on teker taşları arabanin icerisine atiyor ve ruzgarlik avalarda hafif hizlaninca sanki ön kaput acik gibi dalgalanmaya basliyor. Kaput dalgalanmasi rs de olmadigini duydum.

SM-C7000 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ANGANS

0
Aracınız
[MENTION=7773]ircan[/MENTION] kaput dalgalanmasını ilk defa duydum. İlginçmiş gerçekten. Acaba her araçta mı var sizinkine özgü bir hata mı acaba

Geri