Çizik gidermek için tavsiye ve destek

krmmrt

0
Aracınız
Herkese merhabalar. 19.04.2016 itibariyle ben de hep hayalimde olan honda civic aracıma kavuştum. aracım 2011 elegance kasa ve siyah renk. araçta irili ufaklı bir kaç çizik mevcut. kimisi biraz derin kimisi yüzeysel. İlk heyecanla tabi gittim pasta cila yaptırayım araba daha da bir parlasın dedim de keşke demeseydim.
Siyah aracın pasta cilası çok zor diye başladılar. 400-500 tutar dediler. sonra usta baktı lokal boya gerekir onun üstüne pasta cila atılır dedi. (e hani pasta cilası çok zordu???)
sonra bana 900 TL fiyat çıkardılar. e yuh dedim ben de . araba mı boyatıyoruz ne yapıyoruz. Lokal boya da aracın değerine ağır darbe vuracak. o yüzden o işe girmiyorum.

bu sebeple çizikleri gidermek için sizden yol yöntem desteği rica ediyorum. Konu hakkında hiç bir bilgim yok. Hangi malzemeyi kullanmalıyım, nasıl kullanmalıyım? risk var mı yok mu? bu konuda bilgi ve deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

onancc

0
Aracınız
öncelikle aracınız hayırlı olsun kazasız belasız kullanın. aracınızdaki çiziklerin resmi olmadan yorum yapmak zor olacak. benimde önceki aracım siyahtı, siyahın bakımı da yıkaması da temiz tutması da dert Allah kolaylık versin. aşağıda verdiğim linkteki ürünü incelemenizi tavsiye ederim (Turttle magic color) 30-35 TL civarı bir ürün. ben kendi aracımda kullanmıştım kılcal çizikleri ve hareleri belli bir derinliğe kadar kapatıyor ve araç güzel parlıyor. yalnız 15 - 20 yıkama sonrası etkisi geçiyor ve çizikler tekrar belirginleşmeye başlıyor. onun için 3-4 ayda bir tekrarlamanız gerekebilir. bunun haricinde pasta ve cila markası olarak meguiars ürünleri piyasanın en iyi ürünleridir haliyle fiyatları yüksektir. Sonax ın ürünleri de ondan aşağı kalmaz. hangi ilde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama Ankara da derin çizikler için reçineli bir ürünle dolgu yapıp üzerine pasta cila yapan yerler var tüm derin çiziklerin düzeltildiğini iddia ediyorlar.

krmmrt

0
Aracınız
iyi dilekleriniz için teşekkürler. İzmir'de yaşıyorum. Fotoğraflar için henüz fırsat bulamadım ama hafta sonu detaylı bir çekim yapmayı planlıyorum. Turtle magic marka malzemeyi ilk planda kullanabilirim. Uygulaması basit gibi duruyor. peki bu malzemeyi aracın tamamına uygulasak bir sıkıntı olur mu? komple pasta cila yapmış gibi yani.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=3460]krmmrt[/MENTION] Hocam resim koyarsanız daha iyi yorum yapabiliriz, [MENTION=1496]onancc[/MENTION] arkadaşımızın dediği gibi çizikleri dolgu ile maskeleyebilirsiniz, dolgu için bende autoglym srp yi önerebilirim.
Ancak dolgu bir süre sonra yıkama ile akacak ve çizikler tekrar orta ya çıkacaktır.
Aşındırarak çiziklerden kurtulmak isterseniz, bu işlem el ile yorucu olacaktır :)
Derin çizikler için meguiars compound, hare türü ince çizikler için meguiars swirlx kullanılabilir, parça parça uzun çalışmalar yaparak iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

onancc

0
Aracınız
Yok hocam hiç bir zararı olmaz heryerinde uygulayabilirsin hatta o şekilde yap ki cilalı yer ile cilasiz yer arasında parlaklık farkı ton farkı olmasin

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

krmmrt

0
Aracınız
Teşekkürler arkadaşlar. Tavsiyeleriniz ışığında çalışmalara başlayacagım inşallah

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ogun26

0
Aracınız
siyah aracı temiz tutmak gerçekten sorun. benim aracıma da tatildeyken park ettiğim yerde minibüs sürtmüştü tampon için çizik giderici deneyeceğim olmazsa boyatacagım ama çamurluğa da sürtmüş biraz onu boyatmadan yaptırmak istiyordum fakat olmayacak sanırım onu da boyatmak zorunda kalacağım.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
WhatsApp Image 2018-03-27 at 09.21.37.jpg

İyi geceler. bende siyah fd6 elegance aldım. Siyah renk çok yakışıyor araca ama dediğiniz gibi zahmetli.katlancaz inşallah. Pasta cila için gittiğim yerde kaportanin kavisli köşe bölgelerinde boyada incelme olmuş sadece cila olabilir dedi. Kılcal çizikler için ve bu incelme olan yerler için ne yapabilirim acaba bilgisi olan arkadaşlara danışmak istedim. ?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
İyi geceler. bende siyah fd6 elegance aldım. Siyah renk çok yakışıyor araca ama dediğiniz gibi zahmetli.katlancaz inşallah. Pasta cila için gittiğim yerde kaportanin kavisli köşe bölgelerinde boyada incelme olmuş sadece cila olabilir dedi. Kılcal çizikler için ve bu incelme olan yerler için ne yapabilirim acaba bilgisi olan arkadaşlara danışmak istedim. ?

Çizikleri maskeleyen ürünler var çiziği almıyor üzerini kapatıyor böyle bir şey kullanabilirsiniz.

Geri