Civic FD6 ÇÖZÜM VİTES GEÇİŞLERİNDE SÜRTME SESİ VE DAHA BİR ÇOK ŞEY HK.

Arkadaşlar merhaba
Aracım 2008 fd6 civic yaklaşık bir yıldır 2 den 3 e geçerken viteste sürtme sesi geliyordu ve araba garip çalışıyordu vites geçişleri sıkıntılı ve marş basıldığında göğüste titreme vs oluyordu.
Her neyse vites için iki kere şanzıman yağı değiştirdik fakat sonuç alamadık araca daha önce yan sanayi MOTOR KULAĞI takılmış.
Uzun lafın kısası Orijinal motor kulağı taktık bu gün arabaya ve sonuç mükemmel ses yok vites geçişleri değişti arabanın sesi değişti sağdan gelen sesler yok oldu arabanın gaz tepkimeleri dahi değişti.
SİZE DİYECEĞİM O Kİ YAN SANAYİ MOTOR KULAĞI TAKMAYIN VE BÖYLE Bİ SORUN YAŞIYORSANIZ HEMEN MOTOR KULAĞININ KONTROL EDİN.
Tam pes etmişken arabayı yeniden sevdim.

MOTOR KULAĞININ BOZUK OLDUĞUNU ETRAFINDA YAĞLANMA VARSA ANLAYABİLİRSİNİZ.
Cümleten hayırlı akşamlar.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Parça değişimini nerede yaptırdınız ve maliyeti ne kadar oldu?

Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam benim arkadaşımda birebir servisteki ürünün aynısı var motor kulağı 1. Derece orjinalden farksız malzeme 400 tl ye aldım serviste 930 tl

Piyasada, orjinal; orjinale çok yakın 1 nci sınıf replika, 1 nci sınıf replikaya yakın 2 nci sınıf vasat ve 2 nci sınıfa yakın yan sanayi ürün var. Aracına uzun süre binmek niyetinde olan forumdaşların, motor takozunun serviste değiştirilmesi.

Serviste 930 tl değişimi bizden yaparsanız indirim %30 diyor fakat işçilikle birlikte 800 tl yi geçiyor tabikide serviste ki ürün daha iyi ama 1. Derece muadil parça aynı işi görüyor kalite aynı kalite karşılaştırma yaptık

Geri