Civic FD6 Çok önemli iki soru

O takozun bigün yüksek hızda giderken kırılacağı yada yerinden çıkacağı düşüncesi bunu yapmama izin vermiyor hocam

Kırılacak bir malzeme olduğunu sanmıyorum çünkü baya bi sert plastik malzeme. Kullanan arkadaşlardan hiç çıkması gibi bi sorun duymadım ve çıksa bile bi zararı olacağını sanmıyorum yük sol tarafta olan demire biner dengesizliği hissedersiniz

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ekli dosyayı görüntüle 261169
Ben arka yayların üstüne böyle bir takoz koydurdum. Kullanan kişiler gayet memnundu ben taktıralı 1 gün oldu. Araçda tek başımayken gayet iyi çukurlara kasislere girdiğimde vurmalar kesildi. Yüklü olduğu zaman deneyimleyemedim henüz.

Bu plakaları 2 yıl önce 150 liraya satıyorlardı, satmasaydım bende yaptırmayı düşünüyordum, size maliyeti ne kadar oldu?

Aracınız
Millet aracı yere basıyor ama biz çoluk çocuk memleket eşya getir götür derken eksoz yere sürtecek kıvama geliyor bazen.
Bu lastiğe sanırım get diyorlar, 1-2 cm yükseltme yapsak araç boş olduğunda savurma, yol tutuş etkilermi yoksa hiç farketmez mi acaba? Ayrıca bu malzeme yıpranma olarak 4-5 yıl gider mi?

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Millet aracı yere basıyor ama biz çoluk çocuk memleket eşya getir götür derken eksoz yere sürtecek kıvama geliyor bazen.
Bu lastiğe sanırım get diyorlar, 1-2 cm yükseltme yapsak araç boş olduğunda savurma, yol tutuş etkilermi yoksa hiç farketmez mi acaba? Ayrıca bu malzeme yıpranma olarak 4-5 yıl gider mi?

Hocam bu dedikleriniz FB7 için mi?
Dedikleriniz FD6da doğruydu ama FB7de 6 kişi ve full bagaj 500 km yolculuk yaptım ve hiç sürtme gibi bir tabloyla karşılaşmadim, hatta FB7nin yüklü hali FD6nin yüksüz hali gibi gayet yüksekte duruyordu, ayrıca muhtemelen ağırlığın etkisiyle arabanın yol tutuşu artmış ve ciddi oturaklı bir sürüş hissiyatı mevcuttu :)

Bende aynı şekilde memlekete gidip geliyorum köy yolları falan malum araba dolu oluyor üstüne birde bagaj eklenince arka baya çöküyodu. Fd6 benim aracım. Sanayide usta virajlarda herhangi bir sıkıntı çıkarmaz dedi kullanan kişilerden de duymadım bi sıkıntı aksine çukurlarda tümseklerde çok iyi oluyor dediler. Ben daha yeni taktırdığım için uzun yolda test etme şansım olmadı. Yıpranma konusunda da ne kadar zamanla yıpranır bilemiyorum ama baya sert bir malzeme kolay kolay yıpranacağını sanmıyorum.

Aracınız
Hocam bu dedikleriniz FB7 için mi?
Dedikleriniz FD6da doğruydu ama FB7de 6 kişi ve full bagaj 500 km yolculuk yaptım ve hiç sürtme gibi bir tabloyla karşılaşmadim, hatta FB7nin yüklü hali FD6nin yüksüz hali gibi gayet yüksekte duruyordu, ayrıca muhtemelen ağırlığın etkisiyle arabanın yol tutuşu artmış ve ciddi oturaklı bir sürüş hissiyatı mevcuttu :)
Bayram dönüşü gelirken keşke dıştan bi resim çekseydim Hamid Hocam. Ama dediğin gibi fd6 kasa daha basık. Fb7 kasada cidden iyileştirme yükseltme yapılmış tabiki ama ben 1.5-2 cm daha yükseltsem yeter.

Geri