Civic FC5 CVT şanzıman hakkında.

Merhaba arkadaşlar araniza Adana dan katılıyorum. 2017 eco elegance aracım var 32 binde. Aracımda seyir halindeyken genelde 2000 ve 1000 devir altı ve araliginda aracımda şanzımanla alakalı olduğunu düşünüyorum silkeleme gibi bisey oluyor bu normal mi sizce ??

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> @denizakkus yeni aracınız hayırlı olsun. Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.
> Bununla ilgili benzer konuda sıkıntı yaşayan üyelerimiz oldu. Linkleri atıyorum.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba arkadaşlar araniza Adana dan katılıyorum. 2017 eco elegance aracım var 32 binde. Aracımda seyir halindeyken genelde 2000 ve 1000 devir altı ve araliginda aracımda şanzımanla alakalı olduğunu düşünüyorum silkeleme gibi bisey oluyor bu normal mi sizce ??

Bendeki fc5 te 1500 devir(km 75-80) silkeleme yapıyor, hız 32-36 arası çok hafif yokuşta araç kendini ileri atıp çekiyor atıp çekiyor,38 km hızdan sonra bu durum olmuyor.Bunlar benim gördüğüm ve anladığım kadarıyla cvt nin bur sorununu olmayıp yapısı gereği çalışma prensibi..

Muhtemelen bende öle olduğunu düşünüyorum benzinde şuan öle yaptığına denk gelmedim. Ama bu durum ilerde şanzımana bi sıkıntı yaratır mi bilmiyorum. 20. 000 km de şanzıman yağı serviste değişti.

akif

0
Aracınız

Hocam bahsettiğiniz konunun şanzımanla alakalı değilde vtec teklemesiyle alakalı olduğunu düşünüyorum. Bu konuyu çokça konuştuk yetkili servis normal olduğunu söylüyor. Gaza basarken ya da performanslı kullanırken hissetmez siniz düşük devirlerde sakin sakin giderken hisseder siniz sanki anlık olarak aracı biri tutup, geri bırakıyor gibi. Arama motoruna Vtec teklemesi yazdığınızda bolca yorumlar görür sünüz araştırmak ister seniz.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

akif

0
Aracınız
Rica ederim hocam ilk başta yadırgıyor insan ama bir sorun olmadığını öğrenince sonrasında umursamıyor insan güle güle kullanın aracınızı

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri