Direksiyon gıcırtısı

myna

0
Aracım hareket halinde iken direksiyonu hafif sağ sol yapınca gıcırtı geliyor durduğunda da belli bi süre devam ediyor ses dışardan duyulmuyor ama içerde sinir ediyor dinlediğim kadarı ile araç içinde bulunan kısımda oluşuyor bu ses, bunun çözümü var mı karşılaşan çözen var mıdır? Sanki plastik parçaları birbirine sürtüp gıcırtı çıkıyor gibi muhteşem belediyemizin kasisini görmeyince böyle oldu..

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Arkadaşım beni deli eden ses bu tarif ettiğin. Ses direksiyon kutusundan geliyor. Bu modellerde maalesef var. Ya servise gidip orijinal direksiyon kutusu yağı koyduracaksınız ya da o yağı bulup başka yerde koyduracaksınız. Ben yaklaşıp bir senedir o yağın ne olduğuna ulaşmaya çalışıyorum fakat henüz bulamadım.
Ses zamanla giderek artacak ve iyice rahatsızlık verici olacak.
Selamlar...

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşım beni deli eden ses bu tarif ettiğin. Ses direksiyon kutusundan geliyor. Bu modellerde maalesef var. Ya servise gidip orijinal direksiyon kutusu yağı koyduracaksınız ya da o yağı bulup başka yerde koyduracaksınız. Ben yaklaşıp bir senedir o yağın ne olduğuna ulaşmaya çalışıyorum fakat henüz bulamadım.
Selamlar...

Hocam Es7'lerde direksiyon kutusu ve bahsettiğiniz yağ bulunmamaktadır. Bu araçlarda EPS direksiyon var.
Acaba farklı yerlerden mi bahsediyoruz?

LG-D802 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

myna

0
Selamlar...

Şimdi ustamın söylediği şeyi söylüyorum : araya zamanla toz giriyor gıcırtı yapar zamanla geçebilir ama yinede Bi elektrikçiye göster dedi.

kayhanbozkus

0
Yönetici
Allah sabir versin sirf bu ses yuzunden 2014 yilinda arabami satmistim. Ankara'da Hondaci Eren var numarasini internetten bulabilirsiniz. Onun bi calismasi vardi bu konuyla alakali arayip bilgi isteyebilirsiniz.

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

myna

0
Allah sabir versin sirf bu ses yuzunden 2014 yilinda arabami satmistim. Ankara'da Hondaci Eren var numarasini internetten bulabilirsiniz. Onun bi calismasi vardi bu konuyla alakali arayip bilgi isteyebilirsiniz.

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316
Son gelişme olarak direksiyoncu 1200 TL ye kadar masraf çıkar dedi bende arkama bakmadan çıktım gittim Bi gıcırtıya 1200 TL verilir mi acaba

kayhanbozkus

0
Yönetici
Bildigim kadariyla direksiyon kutusunun tamiri de bu konu icin cozum degil. [MENTION=15146]myna[/MENTION]

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

myna

0
Bildigim kadariyla direksiyon kutusunun tamiri de bu konu icin cozum degil. [MENTION=15146]myna[/MENTION]

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316
Haklısınız hocam başka Bi direksiyoncuya gittim o da aynı şekilde konuştu bu ses zamanla gider gelir ve sıkıntı çıkarmaz illa yaptırıcam dersen yaptır 800-900 gider ama yine olur dedi gerek yok zamanla geçer geri gelir kafasına göre yapacak bir şey yok gülü seven dikenine katlanırmış..

Geri