Distrübütör ateşleme sırası

Arkadaşlar distrübütör de ateşleme sırası önemli ona dikkat etmek gerekiyo ama benim sorum şu
Distrübütör kapağında ilk ateşleme hangi yuvaya geliyo bunu nasıl anlayabiliriz bilen biri var mı? Ve tabi bujilere de belli bi sırayla gidicek bujileri saymaya ne taraftan başlamamız gerekiyo ?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Hakan Uzun

0
Yönetici
Doktorum atesleme bobinlerinin atesleme sirasini mi soruyorsun eger oyleyse sirasiyla
1-3-2-4 bu sekilde sirasiylan yanma oluyor

Sent from my iPhone using Tapatalk

[MENTION=563]bilisim[/MENTION] evet abi kamyonla uğraşıyorum.
Ateşleme sırasını biliyorum [MENTION=442]Hakan Uzun[/MENTION] ama sorun şu
Distrübütör kapağını taktim buji kablolarını bağladım hangi kabloyu ilk bujiye takicam? Veya tevzi makarasina gore baktığımda makaranın neresinden ilk ateşleme olur

Aracınız
[MENTION=301]dr.ersoy[/MENTION] orda sırada önemli fakat bildiğim kadarıyla silindirin pozisyonuda önemli velhasıl bilen biri lazım.Arkadaşın başına gelmişti tevzi makarası değişti fakat araç bir türlü çalışmadı.Birinci buji sökülerek içeri bir mil söküldü silindirin pozisyonu krank milinden ayarlandı ve o şekilde ayar yapıldı.Bu şekilde çalışmılştı araç sadece başımızdan geçen bir deneyim.

[MENTION=301]dr.ersoy[/MENTION] orda sırada önemli fakat bildiğim kadarıyla silindirin pozisyonuda önemli velhasıl bilen biri lazım.Arkadaşın başına gelmişti tevzi makarası değişti fakat araç bir türlü çalışmadı.Birinci buji sökülerek içeri bir mil söküldü silindirin pozisyonu krank milinden ayarlandı ve o şekilde ayar yapıldı.Bu şekilde çalışmılştı araç sadece başımızdan geçen bir deneyim.
Evet abi o yöntemi biliyorum ona ustalık lazım.şuan tüm parçaları degistirdim buji buji kablosu distrübütör kapağı fln.tevzi makarası tertemiz onu ellemedim. Netten baktigim ateşleme sırasına bi kaç çeşit denedim ama olmadı malesef. Senin dediğin yöntemi yapmak lazım o da benim harcim değil

Geri