DIY: FC5 Executive ayak sensörü ile otomatik bagaj açma

Aracınız
Civic FC5 2020
Post iki:
Kırmızı acc kablosunu 1 numaralı sigortaya bağlıyoruz.
Sarı besleme kablosunu ise 10 numaralı sigortaya bağlıyoruz.
Ekli dosyayı görüntüle 264606
Ekli dosyayı görüntüle 264607

Sigortalarımızın yönü bu fotoğraftaki gibi olacak. Aksi taktirde sigorta görevi görmeyecektir.
Bağlantılarımız tamam. Deneme yapmaya geçebiliriz.
Sensörün difizör arasında nasıl göründüğüne ait bir fotoğraf daha bırakıyorum.
Ekli dosyayı görüntüle 264608

Dıy konumuz burada son buluyor arkadaşlar. Çalışmasını gösteren bir video da çektim. Youtubeye yükleme aşamasında şuan.Yükleme tamamlanınca burada paylaşacağım. İlk defa youtubeye video ekliyorum.Video geç gelirse kusura bakmayın :)
Merhaba, elinize sağlık. Çok güzel bir uygulama olmuş. Bagaja nasıl bir yay taktınız? Ayak sensörü çok önemli değil benim için ama düğmeye basınca kendi açılsın istiyorum. Delme, kesme yapmadan takabileceğim bir şey arıyorum. Yay ya da piston.

Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba, elinize sağlık. Çok güzel bir uygulama olmuş. Bagaja nasıl bir yay taktınız? Ayak sensörü çok önemli değil benim için ama düğmeye basınca kendi açılsın istiyorum. Delme, kesme yapmadan takabileceğim bir şey arıyorum. Yay ya da piston.
Fc5 için tek yada çift satılan yaylardan takılı benim aracımda hocam. Çoğu alışveriş sitelerinde var. Kancası vs. Hepsi içinde geliyor kesip bicmeden takıyorsunuz.

Aracınız
Civic FD6 2010
Müthiş bir uygulama elinize sağlık. Montajı da oldukça basitmiş.

LYA-L09 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Sağolun çok teşekkürler.Elimden geldiğince anlatmaya çalıştım hocam özel bir bilgi gerektiren bir durum yok el yatkınlığı merakı olan herkes yapabilir diye düşünüyorum. Takılınan yerde yardımcı olurum zaten.?

Merhaba sensör aktifken aracı kaldırıma falan yaklaştırdığımızda yine kapak istem dışı otomatik açılır mı ?

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba sensör aktifken aracı kaldırıma falan yaklaştırdığımızda yine kapak istem dışı otomatik açılır mı ?

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Sensör etki alanı kısıtlı çok fazla bir mesafeden aktif olmuyor zaten.metal vb. Malzemeleride algılamıyor. Mesela deneme yaptığımda ayağımı normal okuttugumda bagajı açıyor. Ama ayakkabıyı boşken tutup okutturmaya çalıştığımda okumuyor.ayriyetten siz geri geri yanasirken kaldırıma da denk gelse kontak açık olduğu için yine bagajı açmıyor. Sensorun devreye girebilmesi için: ayağınızı okutup geri çekmeniz gerekiyor. Yani ayağınızı okuttunuzda değilde geri çektiğinizde aktif oluyor aslında. ?

Ad Soyad
Aydın K.
Aracınız
Civic FC5 2018
elinize sağlık. uygulama yaptığınız yer çok iyiymiş yalnız, arka tekerler parke üzerinde dururken gördüm en son :D

Aracınız
Civic FC5 2020
Fc5 için tek yada çift satılan yaylardan takılı benim aracımda hocam. Çoğu alışveriş sitelerinde var. Kancası vs. Hepsi içinde geliyor kesip bicmeden takıyorsunuz.
Ne kadar zamandır kullanıyorsunuz? Bagajda kasma, esneme falan yaptı mı? Memnun musunuz? Ben piston ile yay arasında kararsız kaldım.

Geri