Donmuş radyatör

Herkese iyi forumlar 2006 VTEC aracımın radyatörü paslı şu içeriyor antifriz koyamiyorum bu sabah kalkıp baktığımda radyatördeki suyun buz tuttuğunu gördüm haliyle.Bu radyatöre ne yapabilirim hem bugün için hem uzun vade için bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim

Redmi Note 9S cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Herkese iyi forumlar 2006 VTEC aracımın radyatörü paslı şu içeriyor antifriz koyamiyorum bu sabah kalkıp baktığımda radyatördeki suyun buz tuttuğunu gördüm haliyle.Bu radyatöre ne yapabilirim hem bugün için hem uzun vade için bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim

Daha öncesinde başıma gelmişti. Aracınızı çektirerek buzlanan sıvıların erimesi için sobalı bir yerde (dükkan, garaj v.s.) bekletin. Sakın çalıştırmayın. Blok çatlayabilir. Donan su eridiginde suyu radyatörün altındaki tapadan boşaltarak mutlaka antifriz doldurun. Antifriz seçimi yaparken organik, kırmızı antifriz kullanmayın. Su borularında tahribata sebep olabilir. Mavi yada yeşil renk özellikle slikatsiz antifriz koymanız gerekir. Slikat maddesi soğutma sisteminde çözülme ve patlamalara sebep olabiliyor

Daha öncesinde başıma gelmişti. Aracınızı çektirerek buzlanan sıvıların erimesi için sobalı bir yerde (dükkan, garaj v.s.) bekletin. Sakın çalıştırmayın. Blok çatlayabilir. Donan su eridiginde suyu radyatörün altındaki tapadan boşaltarak mutlaka antifriz doldurun. Antifriz seçimi yaparken organik, kırmızı antifriz kullanmayın. Su borularında tahribata sebep olabilir. Mavi yada yeşil renk özellikle slikatsiz antifriz koymanız gerekir. Slikat maddesi soğutma sisteminde çözülme ve patlamalara sebep olabiliyor
Şu an sıcak bir yere alma gibi bir ihtimal yok ama sıcak su dökerek yapmayı düşünüyorum fakat antifirz konusuna gelince daha önce antfiriz koymadık paslı su var içinde haliyle paslı yerler de vardır antfiriz deler diyorlar

Aracınız
Mümkünse radyatör devir daim kalorifer peteği ve tüm soğutma sistem borularını değiştirmek Orijinali ile.

Değil ise sistem pasını atılıncaya kadar temizlenmesi ardından antfriz konulması. Fakat er ya da geç o hortumlar ya da radyatör patlayacaktır. Bunu su dolu şişenin buzluğa atılıp genleşmesi sonucu yıpranması veya patlaması ile düşünebilirsiniz. Bilinçsiz kullanıcıların elinde haşat oluyor arabalar.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Mümkünse radyatör devir daim kalorifer peteği ve tüm soğutma sistem borularını değiştirmek Orijinali ile.

Değil ise sistem pasını atılıncaya kadar temizlenmesi ardından antfriz konulması. Fakat er ya da geç o hortumlar ya da radyatör patlayacaktır. Bunu su dolu şişenin buzluğa atılıp genleşmesi sonucu yıpranması veya patlaması ile düşünebilirsiniz. Bilinçsiz kullanıcıların elinde haşat oluyor arabalar.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Mümkün olduğunca açıldıktan sonra temizlemeye çalışacağımmm.Su an tüm sistemi değiştirecek kadar iyi durumda değilim Bilinçsiz kullanıcı olarak beni gösteriyorsanız kalbim kırılmadı değil Yok önce ki kullanıcıdan bahsediyorsanız onları da selam ve sevgi (!) İle bolca anıyorum. Orijinal radyatörü sadece radyatörü 600 tele yazıyla altın yüz türk lirası tüm sistemi düşününce altından kalkacak gücü şu an kendimde bulamıyorum yorum için teşekkürler.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

Geçmiş olsun. Kışa girmeden yapılacak ilk işlerden biri antifiriz kontrolüdür. O zaman hemen müdahele edilirdi. Şimdi ise suyun çözülmesini bekleyeceksiniz. Sistemi komple saf su ile temizlemek gerekiyor. Termostat 77 derecede açar o zamana kadar beklenmelidir. Kısa döngüde motor kendini ısıtır. Termostat açtıktan sonra stop edilir. radyatör alt tapa açılır su boşaltılır. Sonra tekrar takılır. Ardından üst radyatör ana giriş borusu motor kısmından çıkarılıp yukarı kaldırlır. Radyatör kapağına huni takıp araç rolantide çalışır iken 10 litre saf su yavaş yavaş eklenir. Çıkan su takip edilir. Arada birde hararet kontrolü yapılır. Dönen su temiz olana kadar devam edilir. Sonra konsantre 3 litre inorganik antifiriz yavaş yavaş eklenir. Son 1 litre bekletilir. Gaz kelebeği tarafından hava alınır. Sonra eldeki 1 litre eklenir. Genleşme deposunuda temizleyip içine yarım litre saf su koymalısınız.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri